MENU
TRABZON'UN ÇAYKARA İLÇESİ DEREBAŞI DERESİNDE KAYBOLAN AA MUHABİRİ ABDULKADİR NİŞANCI'YI ARAMA ÇALIŞMALARI SIRASINDA AKINTIYA KAPILARAK UZMAN ÇAVUŞ EYÜP KAPAKLIKAYA MEMLEKETİ ÇORUM'UN KARGI İLÇESİNE BAĞLI DERE KÖYÜNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. (TURAN OZAN ACAR/ÇORUM-İHA)

Şehidimiz Kargı’da Toprağa Verildi

Otomobil TIR’a çarparak durabildi 1’i ağır 2 yaralı (2)

Feci Kaza Güvenlik Kameralarına Yansıdı

20 Mayıs 2019 (0) YORUM OKUNMA: 724 Karar Web TV

100’üncü Yıl Gururu

100’ÜNCÜ YIL GURURU

19 Mayıs 1919’da kurtuluş mücadelesinin tohumlarını atmak üzere Samsun’a ayak basan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Gençlik yürüyüşü düzenlendi. Çorum Valiliği himayesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen kutlama programı kapsamında ilk olarak gençlik yürüyüşü gerçekleştirildi. Hürriyet Meydanı’nda toplanan binlerce Çorumlu, Çorum Belediyesi Bandosu ve Mehter Takımı eşliğinde Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.

Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunma töreni sona erdi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan kutlama programıyla devam etti.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*