MENU
Ailem mutlu zihnim mutlu’ (4)

‘Ailem Mutlu Zihnim Mutlu’

Alaca-Zile yolunda kaza 3 yaralı

Alaca-Zile Yolunda Kaza: 3 Yaralı

9 Ağustos 2019 (0) YORUM OKUNMA: 463 Galeri, Gündem, İlçe Haberleri

Aç Kalan Kedileri Kurtardılar

  • BİBERONDA BULUNAN SÜTLE KEDİ YAVRULARINI KURTARDI
    BİBERONDA BULUNAN SÜTLE KEDİ YAVRULARINI KURTARDI
  • BİBERONDA BULUNAN SÜTLE KEDİ YAVRULARINI KURTARDI
    BİBERONDA BULUNAN SÜTLE KEDİ YAVRULARINI KURTARDI


Aç Kalan Kedileri Kurtardılar

Kargı ilçesinde bir samanlıkta 10 gün boyunca aç kalan kedi yavrularını küçük bir çocuğun biberonundaki süt kurtardı.

Kargı ilçesinde iki minik kedi yavrusu, metruk bir samanlıkta annelerini ölmüş, kurtlanmış bir vaziyette bulundu. Yaklaşık 10 gün aç susuz yaşayan kedi yavruları, tekrar hayata döndürüldü.

Edinilen bilgiye göre; Kargı İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Devrez’in kızı öğretmen Fatma Canan Soydemir, merhum babasına ait olan ve kimsenin yaşamadığı Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evi kontrol etmek istedi. Bu sırada komşuları, hamile bir kedinin bulunduğunu ancak son günlerde ortalıkta gözükmediğini söylediler. Evin samanlık bölümünü kontrol eden Soydemir, kedinin doğum yaptığını ancak daha sonra öldüğünü gördü. Anne kedinin yavrularını doğurduktan sonra öldüğü belirlenirken, yavru kediler ise 8-10 gün boyunca aç-susuz bir şekilde samanlıkta yaşadığı anlaşıldı.

Kedi yavrularını bulan Soydemir ailesi, olaya hemen müdahale etti. Fatma Canan Soydemir’in çocuğunun yanında bulunan biberondaki süt kedi yavrularına verilerek hayata döndürülmesi sağlandı. Kedi yavrularını daha sonra veterinere götüren Soydemir ailesi, örnek bir davranışa imza atmış oldu. (İHA)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*