MENU
Mantar

‘Kültür Mantarı Tüketin’

Doğalgaz

İlçelerde Doğalgaz Dönüşümü Sürüyor

15 Mayıs 2019 (0) YORUM OKUNMA: 157 Galeri, Gündem

Alan da Satan da Memnun

 • pazar (7)
  pazar (7)
 • pazar (8)
  pazar (8)
 • pazar (9)
  pazar (9)
 • pazar (10)
  pazar (10)
 • pazar (1)
  pazar (1)
 • pazar (2)
  pazar (2)
 • pazar (3)
  pazar (3)
 • pazar (4)
  pazar (4)
 • pazar (5)
  pazar (5)
 • pazar (6)
  pazar (6)


Alan Da Satan Da Memnun

Bu haftaki Çarşamba Pazarı’ndaki meyve ve sebze fiyatları vatandaşı memnun etti.

Çorum’daki tüm mahallelerden vatandaşların gelip alışverişini yaptığı, kentin her köşesinde yaşayan vatandaşların buluştuğu Çarşamba Pazarı’nda bu hafta yüzler güldü.

 

Yaz Meyveleri El Yakıyor

Yazın vazgeçilmez meyveleri kiraz, çilek, erik, nektarı, kayısı, karpuz ve kavun tezgaha indi. Ancak yeni üretim olması nedeniyle Pazar esnafı fiyatların biraz pahalı olduğunu ifade etti. Bu soruna pazar esnafı fiyat etiketine “Yarım kilosu …” yazarak çözüm bulmaya çalışıyor.

 

Vatandaş Fiyattan Memnun

Pazarda görüşlerini aldığımız vatandaşlar, fiyatlardan oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

 

Çorum’dan Aldı Ankara’ya Götürdü

Ankara’dan Çorum’a gelen ve pazardaki fiyatları değerlendirmek isteyen Memduh Açan, “Ankara’dan güzel fiyatlar. Biz bunları buradan alıp Ankara’ya götüreceğiz. İşimiz vardı buraya geldik. Bu fırsatı da değerlendirmek istedik. Fiyatlar uygun” dedi.

 

“Fiyatlar Yarı Yarıya Düşmüş”

Fiyatların geçtiğimiz haftaya oranla yarı yarıya düştüğünü vurgulayan emekli öğretmen Bekir Şen de Pazarda fiyatlar yüzde 50 düşmüş. Havaların ısınmasıyla birlikte yerli ürünler çıktı ve bu da piyasada olumlu etki yarattı. Fiyatlardan memnunuz. Soğan 2 TL. Patateste de biraz düşüş var ama halen pahalı. Domates, biber, salatalık her şey yarı fiyatına düşmüş durumda” şeklinde konuştu.

 

“Kendim Yetiştirsem Bundan Daha Pahalı Olur”

Mimar Sinan Mahallesi’nden pazara gelen Mürsel Bektaş ise “Fiyatlar çok güzel. Bundan iyisi can sağlığı. Yetiştirsem bundan daha pahalı olur. Ben kendim yapıyım bundan pahalıya mal ederim” ifadelerini kullandı.

 

Pazarcı Da Memnun

Fiyatların düşük olması pazarcının da işine geldi. Ucuz fiyattan daha çok mal satan, daha çok kar elde etme imkanı bulan pazar esnafı, Ramazan nedeniyle işlerin durgun olduğunu, ancak bugünlerin Ramazan ayından sonra geçeceğini kaydetti.

 

Fiyatlardaki Artışın Pazarcı Kaynaklı Olmadığını Gördük

Pazarda domates, salatalık gibi sebze satan Cemil Kaya, “Fiyatlar uygun. Gerçekten çok düştü fiyatlar. İnsanlar ‘Pahalı’ diyordu. Pazarcıdan kaynaklanan bir şey değildi bu. Genelde mevsimsel olan artışlar vardı. Fiyatların düşmesi tabi vatandaşlara da ürünleri cazip kıldı. Fazla alıyorlar ve bu da bizi memnun ediyor. Fiyatların düşmesi pazarcı için iyidir. Hem karımızı azaltıyor, hem de satış yapamıyoruz. Hem alan için hem esnaf için fiyatların düşük olması iyidir” diye konuştu.

 

Domates 2,5 İla 3 Tl

Havaların ısınması, pazarlardaki meyve ve sebze fiyatlarına da yansıdı. Bu hafta Pazartesi Pazarı’nda 5 ila 6 TL’den satılan domates, Çarşamba Pazarı’nda 2,5 ile 3 TL arasından alıcı buldu.

Patateste Düşüş Yok

Ateşi yükselen patates 5 TL’den alıcı buldu. (Çağrı UZUN)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*