MENU
halk günü (5)

Vali Çiftçi Halka Buluştu

ÇORUM'UN İSKİLİP İLÇESİNE BAĞLI SARIKAVAK KÖYÜNDE ÇIKAN YANGIN KONTROL ALTINA ALIRKEN YANGINDA 4 EV İLE 1 SAMANLIK KULLANILAMAZ HALE GELDİ. (BİLAL ARICI/ÇORUM-İHA)

İskilip’teki Yangında 4 Ev Kül Oldu

7 Haziran 2019 (0) YORUM OKUNMA: 1100 Karar Web TV

Aşgın 414 Milyonluk Borçla İlgili Konuştu

Aşgın 414 Milyonluk  Borçla İlgili Konuştu

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, belediyenin 414 milyon TL’lik borcuyla ilgili ilk defa konuştu.

‘SIKINTI YOK’

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, belediyenin borcuyla ilgili ilk kez konuştu.

CHP Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz’ın sosyal medya hesabından yayımladığı Sayıştay Başkanlığının Çorum Belediyesine ait 2018 yılı raporu gündeme bomba gibi düşmüştü. Raporda Çorum Belediyesinin toplamda 414 milyon TL’lik bir borç yükü altında olduğu, bu borcun büyük bir çoğunluğunun da son bir yıl içerisinde yapıldığı ortaya çıkmıştı.

 

“GÖNÜLLERİ RAHAT OLSUN”

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığı koltuğuna oturan Dr. Halil İbrahim Aşgın, partisindeki bayramlaşma töreninde sorularımızı yanıtladı. Belediyenin borç yüküyle ilgili suskunluğunu bozan Başkan Aşgın, “Sürprizmiş gibi ifade edildi ancak bizim 2018 yılı faaliyet raporunu şeffaf belediyecilik anlayışı gereği sitemizde yayımladık. Tüm hemşehrilerimiz, bütün müdürlüklerimizin borçlarını, çalışmalarını oradan görebilirler. Türkiye’deki bütün belediyeleri biliyoruz. Bütün belediyelerin ciddi borçları var. Çorum Belediyesi yatırımlarıyla şehrimize güzellik katmış, bu arada da borçlanmış. Çorum Belediyesi güçlüdür. Allah’ın izniyle bize güvensinler. Biz bu borçları öderiz. Hizmetlerimize de devam ederiz. Gönülleri rahat olsun. Bir sıkıntı yok” şeklinde konuştu.

 

“İCRAAT ZAMANI”

Borcun nasıl eritileceğine dair sorumuza ise Başkan Aşgın, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şimdi laf zamanı değil icraat zamanı. Hemşehrilerimiz bizleri takip etsinler” ifadelerini kullandı. (Çağrı UZUN)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*