MENU
HİTİT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANI VE ENFEKSİYON HASTALIKLARI-KLİNİK MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. NURCAN BAYKAM, YAZ AYLARI İLE BİRLİKTE KIRIM KONGO KANAMALI ATEŞİ (KKKA) VAKALARININ GÖRÜLMEYE BAŞLANDIĞINI BELİRTEREK VATANDAŞLARI UYARDI. (MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)
Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Enfeksiyon Hastalıkları-Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurcan Baykam, yaz ayları ile birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarının görülmeye başlandığını belirterek vatandaşları uyardı.

Uzmanlardan Kene Uyarısı

KÜLTÜR PARK İÇERİSİNDEKİ MÜZEDE ÇORUMLU ŞEHİTLERİN HATIRALARI YAŞATILIYOR. (MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN - TUGAY GÖKTÜRK/ÇORUM-İHA)
Çorum Belediyesi, 15 Temmuz'da yaşanan ihanetin ve bu ihanet karşısında gösterilen kahramanlığın gelecek kuşaklara aktarılması ve milli ruhun diri tutulması amacıyla 15 Temmuz Şehitler Müzesi kurdu.

15 Temmuz Müzesini, 10 Bine Yakın Ziyaretçi Gezdi

9 Temmuz 2019 (0) YORUM OKUNMA: 921 Karar Web TV

Askerlik Hayali Gerçek Oldu

 

Askerlik Hayali Gerçek Oldu  

Sungurlu’da zihinsel engelli Gökhan Kamacı (26), temsili askerlik uygulaması kapsamında bir günlüğüne de olsa askerlik yapmanın heyecanını yaşadı.

Geçirdiği rahatsızlık sonucunda engelli kalan Gökhan Kamacı’nın en büyük hayalinden biri olan askere gitme isteği, Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yerine getirildi.

Annesi Münevver Kamacı bu isteğini Sungurlu İlçe Jandarma Komutanı vekili Muammer Ulu’ya iletmesinin ardından gerekli işlemler hızla yerine getirildi. Annesi, ablası ve halası ile birlikte Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bir günlük askerlik görevi için gelen Gökhan Kamacı, askeri bot ve kamuflajını giydikten sonra eğitim alanına çıktı. Kendisi gibi vatani görevini yapan erbaşlarla birlikte komutanlarının gözetiminde eğitimden geçen Kamacı, daha sonra nöbet tuttu ve diğer faaliyetlere iştirak etti.  Bir günlüğüne de olsa askerlik yapmanın sevincini yaşayan Kamacı, asker ocağında olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Annesi Münevver Kamacı ise, oğlunun en büyük hayalinden birinin askerlik yapmak olduğunu belirterek, “Askerlik yapmak, oğlumun en büyük hayaliydi. Bir Anne olarak da askeri üniforma içerisinde görmeyi ben de çok istiyordum. Sungurlu İlçe Jandarma Komutanımız Muammer Ulu komutanlığında tüm askerlerimize ve oğlumun hayalinin gerçeğe dönüşmesinde emek veren, destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*