MENU
senay-gungor

Ve Aslında Kadın

sabiha-casin-yazilari

Bir de Benden Dinleyin

Kadir Şimşek

12 Mart 2018 (0) YORUM OKUNMA: 7998 Kadir Şimşek Yazıları, Köşe

Balaban’dan 10 Numero Yağ

Balaban’dan 10 Numero Yağ

Geçtiğimiz hafta Ligin son sırasındaki Afrinspor’a 3-2 yenilen Çorum Belediyespor, bu maçın ardından Teknik Direktör Yusuf Tokuş’u görevden alarak yerine Cüneyt Biçer’i getirdi.

Zorlu Tarsus İdmanyurduspor maçına Cüneyt Hoca ve ekibi takımı hazırladı.

Karşılaşmaya gelince 3 bine yakın taraftar, güzel bir zemin ve yazdan kalma bir havada maç oynandı. Taraftar takımını 90 dakika boyunca destekledi.  İki takımda oldukça tempolu oynadı. Tarsus İdmanyurduspor’u beğendim.  3-4 tane her takımda oynayacak çapta iyi oyuncuları var. Net pozisyonlara da girdiler ancak değerlendiremediler.

Belediyespor geçtiğimiz haftaya nazaran biraz daha toparlanmış ancak gol noktalarında sıkıntı devam ediyor. Doldur boşalt ile karambol golü tarihte kaldı. Yeni versiyonlara bakacaksınız.

Takıldığım birkaç konuyu spor kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Kulüp Başkanı Ömer Balaban’ın yapmış olduğu basın toplantısında kurduğu şu cümleyi yadırgadım. “Şunu peşin söyleyeyim. Çorumspor’un arkasına Belediyespor’un getirilmesinden rahatsızlık duyanlar varmış ben duymam” Ancak Belediyespor 3. Lige çıktığında Çorumspor’da 2 ligdeydi. Belediye isteseydi iki takımı da rahatlıkla devam ettirebilirdi.

Açık söylüyorum eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü Belediyespor’u arka bahçesi yapmak için Çorumspor’un ligden düşmesine kasıtlı olarak göz yummuştur. Çorumspor’u kaç tane belediye başkanı yönetti sonuna Belediye ekletmedi. Dahası Çorumspor bir mozayikti. Her kesimden yönetimde insanlar vardı. Antrenmanı bile en az bin 5 yüz kişi izlerdi. Birde bunların yönetim şekline bak, demagoji yapıyorlar. Bakınız ara transferden bahsediyorlar sporcunun kalitelisi ara transferde tek şartla gelir o da iyi para verirseniz gelir. Sonradan alınan sporcu ya sakattır yada sorunlu adamlardır onlarında sana faydası olmaz. İşte bize gelenlerde böyleler. Dizleri durmuş, çenesi düşmüş bize faydası olmayan oyuncular.

Dikkatimi çekti, maç izlerken yanımda adamın biri not alıyordu, sordum, Samsunspor adına sporcu izliyormuş. Bizimkilerde internetten sporcu alıyorlar, hatıra sporcu alıyorlar, sonuçta paralar havaya uçuyor, başkaları da izleyerek oyuncu alıyor.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*