MENU
‘Personel Arasında Çalışma Barışını Ve Huzurunu Ortadan Kaldıracaktır’ (3)

‘Personel Arasında Çalışma Barışını ve Huzurunu Ortadan Kaldıracaktır’

Çorum turizmi meclis gündeminde

Çorum Turizmi Meclis Gündeminde

11 Haziran 2019 (0) YORUM OKUNMA: 403 Galeri, Gündem

Başkan Konuşturmadı, CHP’liler Toplantıyı Terk Etti

 • BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (3)
  BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (3)
 • BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (4)
  BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (4)
 • BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (1)
  BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (1)
 • BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (2)
  BAŞKAN KONUŞTURMADI, CHP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ (2)


Başkan Konuşturmadı, CHP’liler Toplantıyı Terk Etti

İl Genel Meclisinin dünkü toplantısında önergelerinin kabul edilmemesi ve gündem dışı söz alamayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis üyeleri toplantıyı terk etti.

İl Genel Meclisinin Mayıs ayı ikinci toplantısı gerçekleştirildi. İl Özel İdare Sosyal Tesisleri’nde İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya CHP’li meclis üyelerinin toplantıyı terk etmesi damga vurdu.

 

AK Partililer Önergeler İçin ‘Alt’ Komisyon Kurdu

Meclisin dünkü toplantısında ilginç bir detay ortaya çıktı. İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, meclise sunulan önergelerin önceden AK Partili Meclis Üyelerinin bulunduğu bir komisyonla süzgeçten geçirileceğini açıkladı. 7 kişilik komisyonunun tamamı AK Partili meclis üyelerinden oluşuyor.

 

Komisyonda Muhalefete Yer Yok

Komisyonda mecliste grubu bulunan CHP, MHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin bu komisyonda bulunmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu duruma CHP’li meclis üyeleri de tepki gösterdi.

 

Ak Partililerin İki Önergesi Alt Komisyona Gitmeden Onaylandı

Toplantının başında önce AK Parti Dodurga İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Uysal, geçmiş yıllarda ilçeye bağlı bir köyde meydana gelen heyelan nedeniyle 12 adet evin boşaltıldığı, daha sonra hanehalkının tekrar köye döndüğü ve aynı riskle karşı karşıya olduğuna dair bir önerge sundu. Teklif meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilerek Araştırma ve Geliştirme Komisyonu’na havale edildi.

AK Parti Kargı İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Deveci de Kargı’daki keşfedilmemiş yaylaların turizme açılmasına yönelik meclis başkanlığına bir önerge sundu. Önergeyi kabul eden İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Tarım Komisyonu’na havale edilmek üzere meclisin oyuna sundu. Söz konusu önerge onaylanarak Tarım Komisyonu’na havale edildi.

 

CHP’li Bek, Orman Yangınlarıyla İlgili Önerge Verdi

AK Partili meclis üyelerinin önergelerinin kabul edilmesinin ardından CHP Grup Başkanvekili Yıldız Bek de bir önerge sundu. Havaların ısınmasıyla birlikte orman yangınlarının temel alındığı önergede çiftçilerin anız yakımı sonrası bilinçlendirilmesi hususu da yer aldı.

Önergenin okunmasının ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, “alt” komisyona havale edilmek üzere oylamaya sundu.

Bu sırada daha önce böyle bir komisyon kurulmadığını kaydederek şaşkınlığını gizleyemeyen CHP Grup Başkanvekili Yıldız Bek, “Alt komisyon ne?” diye konuştu.

İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, “Yanlışlık yapılmaması için bizim görevimize giriyor mu, girmiyor mu bunu denetleyecek bir komisyon. Alt komisyonda bunu değerlendireceğiz. Bu yok anlamında değildir” ifadelerini kullandı.

 

İkinci Önerge de Alt Komisyona

Ardından kentteki kooperatifleşmenin araştırılmasına ilişkin bir önerge daha veren CHP Grup Başkanvekili Yıldız Bek, bir şok daha yaşadı. Bu önerge de direk komisyona değil, alt komisyona havale edildi.

İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay da “Meclisin görevleriyle ilgili bir özet hazırladım. İl Özel İdare ve İl Genel Meclis’nin yönetmeliğinden. Buraya gelmeden alt komisyona verelim. O incelesin ertesi gün gelir burada da görüşürüz” şeklinde konuştu.

CHP’li Yıldız Bek de “Biz komisyona havale edeceğimiz herhangi bir konuyu yazılı olarak komisyona vereceğiz ve komisyonunuz değerlendirecek? Keşke bu daha önce açıklansaydı” dedi.

 

Gündem Dışı Söz Verilmedi

Toplantının devamında CHP Başkanvekili Yıldız Bek, gündem dışı söz almak istedi.

 

Toplantıyı Terk Ettiler

İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Bek’e söz vermedi. Bunun üzerine sinirlenen Yıldız Bek ve grubu, toplantıyı terk etti. (Çağrı UZUN)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*