MENU
64600816_436108923901091_4892783695145992192_n

Minareden Düşen Yavru Leylek İçin Seferber Oldular

DSC07329

Sanayi Ve Ticaret Fuarı Sona Erdi

20 Temmuz 2019 (0) YORUM OKUNMA: 891 Karar Web TV

Belediye, Hizmet Binası İçin 15 Milyon Lira Kredi Çekecek

 

Belediye, Hizmet Binası İçin 15 Milyon Lira Kredi Çekecek

Çorum Belediye Meclisi olağan üstü toplandı. Toplantıda Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a, İller Bankasından 15 milyon lira kredi kullanımı ve ipotek için sözleşme yetkisi verdi. Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 15 milyon liralık kredinin, inşaatı devam eden Belediye Hizmet binasının tamamlanması için kullanacaklarını açıkladı.

15 milyon liralık kredi kullanımına CHP grubu karşı çıktı. CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Sayıştay’ın raporunu hatırlatarak, daha önceden de belediyenin borçlanma limitini aştığı dile getirdi.

Yılmaz belediye hizmet binasını yapan müteahhit firmayı da eleştirdi. İnşaatın söz verilen sürede bitilmediğini, firmanın Çorum’da birçok insanı mağdur ettiğini ve konkordato ilan ettiğini öne sürerek, inşaatın kalan kısmının yapımına bu firma ile devam edilip edilmeyeceğini sordu.

Belediye başkanı Halil İbrahim Aşgın da açıklamasında Çorum’un hakkını korumak için o binayı bitirmek zorunda olduklarını dile getirerek “Belediyenin borçları var ama iller bankasından kredi alabilmemiz  Çorum adına bir kazanımdır” dedi. Belediye Hizmet binası inşaatına aynı firma ile devam edeceklerini de dile getiren Aşgın, “Bu ihaleyi iptal edersek kalan kısmı 15 milyon lira ile bitirme şansımız yok” dedi.

Belediye Başkanına 15 milyon liralık kredi kullanmak için yetki verilmesi konusu Ak Parti grubunu oyları ile kabul edildi.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*