MENU

Hastanede Deprem Tatbikatı

Mitsubishi Electric’ten Hitit’e Laboratuar

9 Ekim 2019 (0) YORUM OKUNMA: 104 Galeri, Gündem

‘Çorum Üreticisi Türkiye’ye Örnek Olmalı’

  • Çorum üreticisi Türkiye’ye örnek olmalı’ (4)
    Çorum üreticisi Türkiye’ye örnek olmalı’ (4)
  • Çorum üreticisi Türkiye’ye örnek olmalı’ (1)
    Çorum üreticisi Türkiye’ye örnek olmalı’ (1)
  • Çorum üreticisi Türkiye’ye örnek olmalı’ (3)
    Çorum üreticisi Türkiye’ye örnek olmalı’ (3)

‘Çorum Üreticisi Türkiye’ye Örnek Olmalı’

Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, hastalıktan ari işletme sayısında Türkiye’ye örnek olmak için çalıştıklarını, bu konuda Çorum’u lider yapmak istediklerini söyledi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, hastalıktan ari işletmeler oluşturmak için üreticilerin desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Çorum’da ilk ve tek “Limuzin Irkı” büyükbaş çiftliği olan Kerem Karaağaç;  işletmesinin hastalıktan ari belgesini İl Müdürü Orhan Sarı’dan teslim aldı

Törende bir konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, üreticiyi tebrik ederek, “2 yıldır İlimizde yoğun bir şekilde yürüttüğümüz “Hastalıktan Arilik çalışmalarında iyi neticeler almaya devam ediyoruz. Tüm üreticilerimizi ari işletme olmaya davet ediyoruz. Çorum olarak bu konuda lider olmak için çalışıyoruz” dedi.

 

“TÜM ÜRETİCİLER ALMALI”

Üretici Kerem Karaağaç da tüm üreticileri bu belgeyi almaya davet etti. Karaağaç, “Her üretici işletme faaliyetlerini dört dörtlük yaparsa, kazancı da o kadar artacaktır. Bu bilinçle bütün üreticilerimizi hastalıktan ari işletme olmaya davet ediyorum dedi. Karaağaç İl Müdürümüz Orhan Sarı’nın bu gayretlerini destekliyoruz. İlgi ve alakasından dolayı tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

“PAYIMIZI ARTIRMAK İÇİN ÖNEMLİ”

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya da üreticilerin kazancının ve rekabet gücünün artması için kaliteli bir üretimin şart olduğunu dile getirerek, hastalıktan ari işletmelerinin bunun için önemli bir adım olduğunu söyledi. Kaya, “Gayri safi milli hasıladaki payımızın daha artması için bu işletmelerin sayısının daha artması gerekiyor. Birlik olarak bunun için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu. (Salim Üzel)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*