MENU
ÇORUM'UN OSMANCIK İLÇESİNE BAĞLI KARALARGÜNEY KÖYÜNDEKİ GÖLBEL YAYLASI VE GÖLBEL GÖLETİ, KEŞFEDİLMEMİŞ GÜZELLİĞİYLE TURİZMCİLERİ BEKLİYOR. (İSMAİL KABAKDERE/ÇORUM-İHA)
Çorum'un Osmancık ilçesine bağlı Karalargüney köyündeki Gölbel Yaylası ve Gölbel Göleti, keşfedilmemiş güzelliğiyle turizmcileri bekliyor.

Çorum’un Saklı Cenneti “Gölbel” Göleti

ÇORUM'UN İSKİLİP İLÇESİNDE ÇIKAN YANGINDA 7 EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ. (BİLAL ARICI/ÇORUM-İHA)
Çorum'un İskilip ilçesine bağlı Sorkun köyünde çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi.

Köyde Yangın Çıktı, 7 Ev Kül Oldu

3 Ağustos 2019 (0) YORUM OKUNMA: 1099 Karar Web TV

‘Demiryolu Cepte, Havaalanı Geliyor’

‘Demiryolu Cepte, Havaalanı Geliyor’

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı Çorumla ilgili yatırımları değerlendirdi. Ceylan ve Ahlatcı, başta havaalanı ve demiryolu olmak üzere Çorum’un beklediği önemli yatırımlarla ilgili son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Havaalanı için müjdeyi yakında Cumhurbaşkanının vereceği belirten Ahlatcı, demiryolu projeni de “Hızlı treni biz cepte görüyoruz” şeklinde değerlendirdi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı bir restoranda düzenledikleri basın toplantısında Çorum’u ilgilendiren önemli projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.  AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı mensupları ile her ay toplantı yapmayı geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, son bir aylık süreçte yaşanan gelişmeleri ve bakanlarla yaptıkları görüşmeleri kamuoyu ile paylaştı. Ahlatcı’nın gündeminde, yeni adliye binası, havaalanı ve Çorum’a kurulması planlanan acemi birliği konuları vardı.

ADLİYEYE EK BİNA YAPILACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve Baro Başkanı ile ziyaret ettiklerini belirten Ahlatcı, “Adalet Bakanımız ile yaptığımız görüşmede mevcut adliye binasının yerinde kalmak ve yanına yeni bir adliye binası daha yapılması hususunda kendisi ile istişarelerde bulunduk. Bununla ilgili bir heyetin ilimize gelerek gerekli çalışmalara başlanılması konusunda mutabık kaldık. Ulukavak Mahallesinde bulunan adliye binasının başka yere taşınmasının uygun olmayacağı yönünde fikrimizi belirttik” dedi.

ERDOĞAN ÇORUM’A GELECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 130.uncu İl Başkanları toplantısına da katıldıklarını kaydeden Ahlatcı, “Bu toplantıda Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmelerde Çorum’a teşrif edeceklerinin müjdesini aldık. Cumhurbaşkanımız özellikle Anadolu illerinde yüksek oy alan illere yapacağı teşekkür ziyaretleri kapsamında Çorum’a geleceğini söyledi. Biz Eylül veya Ekim ayı içerisinde olacağını tahmin ediyoruz. Kendisini Çorum’da ağırlamaktan şeref duyacağız. Kendisi geldiği zaman ilimizle ilgili düşündüğümüz hususlarına birebir kendisine ileteceğiz” dedi.

‘HAVAALANI MÜJDESİNİ ERDOĞAN VERECEK’

Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çorum ziyaretinde Çorum’la ilgili yatırım taleplerini yüz yüze ileteceklerini, ayrıca havaalanı konusunda müjdeyi bizzat Cumhurbaşkanı’ndan almayı umduklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Cahit Tural ile yapılan görüşme hakkında da bilgi veren Ahlatcı, “ Benim daha çok önem verdiğim havaalanı hususunda da önümüzdeki hafta ya da bayramdan sonra bir görüşme daha yapmayı düşünüyoruz. Cumhurbaşkanı Çorum’a geldiğinde bu konuda belli bir mesafe katetmiş olarak Cumhurbaşkanımızın ağzından müjde almayı umuyoruz” dedi.

ACEMİ BİRLİĞİ İÇİN SON RUTUŞLAR

Savunma Bakanı Hulusi Akar ile yapacakları görüşmenin ise ertelendiğini belirten Ahlatcı, Çorum’da getirmeyi planladıkları bedelli acemi birliği hususunu netleştirmek ve çalışmalara başlanılması konusunda haftaya ya da bayramdan sonra bir görüşmenin gerçekleşeceğini açıkladı.  Ahlatcı acemi birliğinin Çorum’a kurulmasının kesinleştiğini ve yapılacak çalışmayla ilgili son detayların belirleneceğini ifade etti.

DEMİRYOLU İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Yük ve hızlı tren konusunda çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Ahlatcı,  ülke ekonomisine bağlı olarak çalışmaların devam ettiğini ve durması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Çorum’da devam eden yol çalışmalarına da değinen Ahlatcı, “  Çorum-İskilip, Ortaköy- Cemil Yolu gibi yolların hızlandırılması için görüşmeler yapmak istiyoruz. Tüm yollarımızda aralıksız bir şekilde devam etmektedir” dedi.

 

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*