MENU
Kişi başına günlük 208 litre su alındı (3)

Kişi Başına Günlük 208 Litre Su Alındı

72605

‘Türk Milletine Saygısızlıktır’

DOLANDIRICILAR İTFAİYENİN ADINI KULLANIYOR (4)

9 Ekim 2019 (0) YORUM OKUNMA: 91 Gündem

Dolandırıcılar İtfaiyenin Adını Kullanıyor

Dolandırıcılar İtfaiyenin Adını Kullanıyor

Çorum Belediyesi’nin başı dolandırıcılardan kurtulmuyor. Dolandırıcılar bu sefer de itfaiyenin adını kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışıyor. Belediyeden yapılan açıklamada, “İtfaiye Müdürlüğümüz adını kullanarak gelen kişi veya kişilere itibar etmeyiniz” denildi.

Çorum Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri derken dolandırıcılar bu kez de itfaiyenin adını kullanarak vatandaştan talepte bulunmaya başladı.

Çorum Belediyesi Basın Biriminden yapılan açıklamada kimliği belirsiz bazı kişi veya kişilerin İtfaiye Müdürlüğü’nün adını kullanarak binalara ve işyerlerine giderek, yangın tüplerinin dolumu bahane edilerek para talep edildiği belirtildi. İtfaiye Müdürlüğü’nün yangın tüplerinin dolumuna bakmadığının belirtildiği açıklamada “Son günlerde Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün adını kullanarak bazı kişilerin binalara ve iş yerlerine gittiği, ücret karşılığında yangın tüpü dolum ve baca temizlemek için geldikleri öğrenildi. Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz iş yerlerinin açılmasında yangın tüpü kontrolü yapmakta onun dışında dolum işine bakmamaktadır. Öte yandan vatandaşlardan gelen talepler dışında İtfaiye Müdürlüğümüz evlere giderek baca temizliği yapmamaktadır. Ev ve işyerlerine İtfaiye Müdürlüğümüz adını kullanarak gelen kişi veya kişilere itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı. (Haluk Söylemez)

 

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*