MENU
Kavuştu'dan Şen'e hayırlı olsun ziyareti (1)

Kavuştu’dan Şen’e Hayırlı Olsun Ziyareti

asdasfasfgsd

‘24 Saat Desteğe Hazırız’

Eyvah Nadir’ Çorumlularla buluşacak

14 Nisan 2019 (0) YORUM OKUNMA: 131 Gündem

‘Eyvah Nadir’ Çorumlularla Buluşacak

‘Eyvah Nadir’ Çorumlularla Buluşacak

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun, “Eyvah Nadir” isimli oyunu Çorumlu tiyatro severlerle buluşacak.

Ahmet Metin Önel’in yazdığı ve Ali Meriç’in yönettiği oyun Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda 26 Nisan 2019 Cuma gün saat 20:00 ve 27 Nisan 2019 Cumartesi günü ise saat 14:00 ile 20.00’da olmak üzere üç kez sahnelenecek.

Tüm tiyatro sevenlerin davet edildiği oyunun biletleri Çorum Devlet Tiyatrosu Gişesinde tam bilet 7,50, öğrenci ise 4,50 TL olarak satışa sunuldu.

1 perde 1 saat 10 dakikalık sürecek olan oyunun konusu ise şöyle;

“Eyvah Nadir, dünden bugüne insanoğlunun bir mücadelesinin öyküsü elbette. Yaşamda değişmeden, bükülmeden, en önemlisi de dik durarak ayakta kalanların trajikomik öyküsü. Eyvah demenin bir zaaf, ötesinde bir yenilgi olduğuna inanan Nadir’in, yine bu sözcükten hal ve söylem olarak kaçma çabası, insanın onur ve vicdanıyla sürdürdüğü yaşam yolculuğunun da bir özeti sanki. Gülmek, gülerek düşünmek ve düşünerek özdeşleşmenin sahnede vücut bulduğu Eyvah Nadir, izleyiciyle de bir biçimde köprü kurmaktan geri kalmıyor.” (Haber Merkezi)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*