MENU
yakup_alkan_ligin_en_golcusu_h88260_bd0ac

Vatandaşın baz istasyonu zaferi (7)

Halkın Zaferi

FIRTINA FELAKETİ! (8)

11 Temmuz 2019 (0) YORUM OKUNMA: 201 Gündem

Fırtına Felaketi!

Fırtına Felaketi!

Çorum’da etkili olan fırtına ve sağanak yağış kentte büyük hasara yol açtı.

Kentte dün akşam saatlerinde 1 saat boyunca fırtına ve sağanak yağış etkili oldu. Yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle hayat adeta felç oldu. Fırtına ve yağış sonrasında bazı yerlerde korkunç görüntüler ortaya çıktı. Fırtınada çok sayıda ev ve iş yerinin de zarar gördü.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çorum ve çevre illeri için şiddetli sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulunmuştu.

YEDAŞ ELEKTRİĞİ KESTİ

Fırtına sırasında yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşın YEDAŞ, tüm Çorum’da elektriği kesti. Yaklaşık bir saat şehirde, kentte adeta hayat bir saat durdu. Elektrik Arıza İhbar Hattı 186’yı arayan vatandaşlar, “Hava muhalefeti nedeniyle tüm Çorum ve köylerinde elektrik akışı sağlanamamaktadır” uyarısıyla karşılaştı.

KIZ YURDUNUN ÇATISI UÇTU

Çepni Mahallesi Fen Lisesi Caddesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Hitit Kız Yurdu’nda adeta felaket yaşandı. Şiddetli rüzgar nedeniyle yurdun çatısı bahçeye uçtu.

Fırtınanın etkisinin geçmesinin ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ile AFAD İl Müdürü Elvan Kaya, incelemelerde bulundu. Yaz tatili nedeniyle öğrenci bulunmaması, olası bir felaketi önledi.

KENT MOBİLYALARI ZARAR GÖRDÜ

Fırtına nedeniyle kent mobilyaları zarar gördü. Çorum-Ankara karayolundaki yol gösteren tabelalar devrildi. Yol bir süre trafiğe kapatıldı. Olay yerine giden itfaiye ekipleri, tabelaları keserek vinç yardımıyla yoldan kaldırdı. Bu sırada tek yönden kontrollü olarak geçişlere izin verildi.

CAMİ MİNARESİ DEVRİLDİ

Bir felakette Farabi Cadddesi yolu üzerinde bulunan Kunduzhan Camii’nde meydana geldi. Şiddetli rüzgar nedeniyle caminin minaresi devrildi. Çevrede kimsenin olmaması, olası bir can kaybını engelledi.

HASTANE DE NASİBİNİ ALDI

Ankara yolundaki Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi de felaketten nasibini aldı. Yine fırtına nedeniyle hastanenin dış kaplamaları sökülerek çevredeki araçların üzerine uçtu. Hastane yakınlarında bulunan birçok araç zarar gördü. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hastaneye giderek çevrede incelemelerde bulundu.

STADYUMUN DIŞ KAPLAMASI SÖKÜLDÜ

Yine şiddetli fırtına nedeniyle hastane arkasında bulunan yeni şehir stadyumunun da bazı bölümlerinde dış kaplamalar söküldü.

 ÇÖP KONTEYNIRI ÖĞRENCİ SERVİSİNİN ÜZERİNE UÇTU

Küçük Sanayi Sitesi’nde de çöp konteynırları araçların üzerine uçtu. Çöp konteynırının bir tanesi okul servisinin üstüne uçarken, bir diğeri de park halindeki bir aracı kullanılamaz hale getirdi. Araçlar yine vinç yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

AĞAÇLAR ARAÇLARIN ÜZERİNE DEVRİLDİ

Şehrin birçok bölgesinde de fırtına nedeniyle ağaçlar yerinden söküldü. Göğüs Hastanesi civarında kökünden sökülen ağaç, arabaların üzerine devrildi. Olayda can kaybı yaşanmazken otomobiller kullanılamaz hale geldi.

Yaşanan fırtına felaketinde can kaybı olmaması en büyük teselli oldu. (Çağrı UZUN)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*