MENU
çorumspor (7)

Yeni Çorumspor’da Yeni Yönetim Oluşturuldu

AK PARTİ KARGI TEŞKİLATIYLA BAYRAMLAŞTI

‘En Büyük Gücümüz Birliğimiz Beraberliğimiz’

9 Ağustos 2019 (0) YORUM OKUNMA: 630 Galeri, Gündem

Hakim, Şarkıcı Olmak İçin İstifa Etti

  • TÜRKÜCÜ OLMAK İÇİN HAKİMLİĞİ BIRAKTI ADLİYEDE AVUKAT, FESTİVALDE TÜRKÜCÜ
    TÜRKÜCÜ OLMAK İÇİN HAKİMLİĞİ BIRAKTI ADLİYEDE AVUKAT, FESTİVALDE TÜRKÜCÜ
  • TÜRKÜCÜ OLMAK İÇİN HAKİMLİĞİ BIRAKTI ADLİYEDE AVUKAT, FESTİVALDE TÜRKÜCÜ
    TÜRKÜCÜ OLMAK İÇİN HAKİMLİĞİ BIRAKTI ADLİYEDE AVUKAT, FESTİVALDE TÜRKÜCÜ


Hakim, Şarkıcı Olmak İçin İstifa Etti

Çorum’da da bir süre görev yapan  Özkan Yıldırım, yaklaşık 8 yıl hakim olarak görev yaptıktan sonra türkücü olmak için istifa etti. Hukuk yaşamına avukat olarak devam eden Yıldırım, özel günlerde de eline mikrofonu alarak türkülerini seslendiriyor.

1993 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan ve Rize, Çorum gibi illerde yaklaşık 8 yıl hakim olarak görev yapan Özkan Yıldırım (40), müziğe karşı olan tutkusunu daha fazla bastıramayınca görevinden istifa edip türkücülüğe soyundu.

Rize’de hakimlik görevini sürdürdüğü sırada meslek büyüğü mahkeme başkanının kendisine, “Bir yol ayrımına geldin. Bir karar vermen gerekiyor. Ya bu meslekte kalacaksın ya da bu mesleği bırakacaksın, müzikle uğraşacaksın. Bu işlerin ikisi bir arada yürümez” dediğini söyleyen Özkan Yıldırım, “Bende Adalet Bakanlığı’nın hakimi olmak yerine kendi hayatımın hakimi olmaya karar verdim” diyerek müziği tercih ettiğini ifade etti.

 

6 Şarkılık Albümü Var

Bekar olmasının aldığı riski kolaylaştırdığını ifade eden Özkan, “İstifa edip İzmir’e geldim ve İzmir Barosuna kayıt oldum. Üstatlarımla çalışarak kendimi geliştirdim. Daha sonra albüm yapma kararı aldım ve tamamı kendi bestem olan 6 şarkılık bir albüm yaptım. En son Malatya Kayısı Festivalinde sahneye çıktım. Bir mekanda sahneye çıkmak istemiyorum. O zaman avukatlığı da bırakmam gerekiyor. Daha çok festival ve özel günlerde türkülerimi söylüyorum” dedi.

 

“Hakimin Profesyonel Müzik Yapması İhraç Sebebi”

Hukuk Fakültesinde eğitimine devam ettiği sırada da zaman zaman konserler verdiğini anlatan Yıldırım, “Araya hakimlik girince iki tane birbiriyle çelişen iş bir araya geldi. Hakimlikte profesyonel müziğe geçemezsiniz. Bu ihraç sebebidir. İkisinden biri konusunda karar vermem gerekti. Ben de müziği seçtim. Avukat olarak hukuk yaşamıma devam etme şansım da vardı zaten. Hukuktan da kopmamış oldum” diye konuştu.

Adli yıl açılışında ve Avukatlar Gününde arkadaşlarına türkü söylediğini dile getiren Yıldırım, “İzmir Barosundan bu konuda destek görüyorum. Demek ki yanlış bir şey yapmıyorum” dedi. Avukat Özkan Yıldırım, kendisine idol olarak İbrahim Tatlıses’i seçtiğini ve onun yolundan gitmek istediğini de söyledi. (İHA)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*