MENU
Kalitenin Yeni Adresi, Fiore Cafe (7)

Kalitenin Yeni Adresi, Fiore Cafe

Yalçın Kılıç adaylığını açıkladı, 23 oda başkanı destek verdi (4)

Yalçın Kılıç Adaylığını Açıkladı

DSC07361

5 Nisan 2018 (0) YORUM OKUNMA: 4350 Gündem

‘Halkı Birleştiren Anlayış Kazanacak’

‘Halkı Birleştiren Anlayış Kazanacak’

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, “Önümüzdeki dönemde Türkiye’yi bölenler değil, birleştirenler iktidar olacaktır” dedi.

Dün ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a gelen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, parti binasında partililerle bir araya geldi. Burada bir basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Bugünlerde her siyasi partinin bugün seçim olacakmışçasına çalışması gerektiğini bildiren Gültekin, halkı bölen değil, birleştiren anlayışın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılı olacağını vurguladı.

Gültekin, açıklamasında şöyle dedi:

“Yeni bir seçim dönemine girdik. Artık bütün siyasi partiler önümüzdeki muhtemel bir seçimi düşünerek konuşuyor. Seçime doğru giderken tespit etmemiz gereken önemli gerçek, yeni bir döneme adım attığımızdır. Artık dünyamız, bölgemiz ve Türkiye yeni bir dönemdedir. Bu gerçeği göz önünde bulundurmadan politika belirleyen bir siyasi partinin bir başarı şansı olamaz.

Dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmelerin merkezi Asya ve Avrasya’dır. Bölgemizde yaşanan gelişmelerin çoğunluğu artık batılı merkezlerde yapılan toplantılarda değil, Astana’da, Soçi’de, Ankara’da yapılan toplantılarla belirleniyor. Türkiye artık ABD ile karşı karşıya ve yüzünü doğuya dönmüş durumdadır. Dolayısıyla bu temel gerçeği esas almayan hiçbir siyasi partinin önümüzdeki seçimlerde başarılı olma şansı olmuyor.

Vatan Partisi daha en başından beri bu gerçeğin farkında olarak politikalarını belirlemiş ve mücadelesini buna göre yürütmektedir. Bizim dışımızdaki partilerden farklı olarak cumhurbaşkanlığı seçimine doğru giderken Türkiye’ye söylediğimiz şudur: Türkiye’nin temel sorunlarının çözümü konusunda bir program öneriyoruz. Bu program etrafında bütün milletimizi birleşmeye çağırıyoruz.

Birincisi teröre karşı çıkmak ve vatan bütünlüğünü savunmaktır. Hala Türkiye’nin en büyük sorunu budur. ABD ile sıcak savaş içerisindeyiz. Zeytin Dalı Harekatıyla halen bir sıcak savaşın içerisinde olduğumuz koşullarda teröre karşı mücadele Türkiye’nin esas meselesidir.

İkincisi borçlanma ekonomisine karşı çıkmak ve üretim ekonomisini savunmak durumundayız. AKP 16 yıl önce iktidara geldiği zaman Türkiye’nin toplam iç ve dış borcu 330 milyar dolardı, bugün toplam iç ve dış borcu 750 milyar dolardır. Yolun sonundayız. Bu nedenle bir seçimin arifesinde AKP şeker fabrikalarını satmak gibi akıl almaz bir yönteme başvuruyor. Çünkü arabanın devrilmesini önlemek için sıcak paraya ihtiyacı var. Bunu da üretim ekonomisinin son kalelerini elden çıkararak sağlamak istiyor.

Türkiye’nin çözümü ise üretim ekonomisine yeniden dönmektir. Özelleştirilen ve kapatılan bütün kuruluşların açılması ve ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Tarımın desteklenmesi ve sanayinin korunması gerekiyor. Üretim ekonomisinin her alanda desteklenmesi gerekiyor.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’yi bölenler değil, birleştirenler iktidar olacaktır. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Vatan Partisi dışındaki bütün partilerin bütün hesapları yüzde 50+1’i nasıl buluruzdur. AKP’nin oluşturmaya çalıştığı cumhur ittifakının hesabı da budur. AKP karşısında yer alan sistem partilerinin mantığı da Erdoğan düşmanlığı temelinde 50+1’i bulmaya çalışıyorlar. İkisi de yanlıştır. İkisi de Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulmaktan çok uzaktır. Doğru olan Türkiye’nin ihtiyacı olan program zemininde milletin hepsini birleştirmeye çalışmaktır. Önümüzdeki kazanacak olan bu anlayış olacaktır.

Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için tarihi bir fırsattır. Daha bugünden tek başına AKP iktidarı olmayacağı görülmüştür. Cumhur ittifakı denilen şey koalisyondur. AKP’nin tek başına iktidar olduğu bir dönemi kapattık. Ama cumhurbaşkanlığı seçimi onların istedikleri sonuçla sonuçlanmayacaktır.”

Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*