MENU
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, ÇORUM'UN OSMANCIK İLÇESİNDE BÖLGE TRAFİK KONTROL NOKTASINDA DENETLEMEYE KATILARAK VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI. (İSMAİL KABAKDERE - TUGAY GÖKTÜRK/ÇORUM-İHA)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum'un Osmancık ilçesinde Bölge Trafik Kontrol noktasında denetlemeye katılarak vatandaşlarla bayramlaştı.

Bakan Soylu Osmancık’ta Trafik Denetimine Katıldı

DSC07752

İnşaat Mühendislerinden Deprem Uyarısı

15 Ağustos 2019 (0) YORUM OKUNMA: 849 Karar Web TV

İskilip’te Çilek Yarışması Yapıldı

 

İskilip’te Çilek Yarışması Yapıldı 

İskilip’te bu yıl belediye tarafından ilk kez düzenlenen Çilek ve Turşu Festivali kapsamında “En iyi çilek” yarışması yapıldı.   30 çilek yetiştirici çilek yetiştiricisi dereceye girebilmek için yarıştı. Jürinin tat, renk, koku ve aroma olarak değerlendirdiği ‘En İyi Çilek Yarışması’nda Yanoğlan köyünden Mehmet Gürbüz birinci, Şeyh köyünden Duran Kart ikinci, Bahattin Cankal ise üçüncü oldu.

Şeyh Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Halil Bodur, festivalin İskilip çileğinin tanıtılmasına büyük bir katkısının olacağını söyledi. İskilip çileğini marka yapmak istediklerini belirten Bodur, bununla ilgili belediye ile ortak bir çalışma yaptıklarını açıkladı.

İstanbul, Ankara gibi Türkiye’nin önemli organik pazarlarında İskilip çileğini satışa sunduklarını açıklayan Bodur, ilçede 60-70 çiftçinin çilek üretimiyle uğraştığını açıkladı.

Yarışmada dereceye üreticilere ödülleri İskilip Kaymakamı Beyazıt Bestami Alkan ve Belediye Başkanı Ali Sülük tarafından verildi. Yarışma sonunda birinci seçilen çilek açık artırma ile satıldı.

 

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*