MENU
pinar-holt

Kalbim Afrin’de Kaldı

nevres-kip

Meslek ve İtibar

haluk-soylemez

4 Nisan 2018 (0) YORUM OKUNMA: 7914 Haluk Söylemez Yazıları, Köşe

Koca Yürekli Şemsiyeliler

Koca Yürekli Şemsiyeliler

Bu günlerde hava yağmurlu, şemsiyesiz dışarı çıkmayın. Hele de şehit cenazelerinde şemsiyenizi aman yanınızdan ayırmayın. Siz namaz kılarken bile arkanızdan biri size şemsiye tutsun. Vatan için, bizler için can veren şehidim Türk Bayrağına sarılı tabutunda, önümüzdeki musalla taşında boylu boyunca yatarken, şehidimin acısını yüreğine basan babalar, anneler, kardeşler önünde saf tutmuş, göz yaşlarıyla ıslanırken, siz sakın ha yağmurda kalmayın. Islanmak çok kötüdür, saçlar dağılır, takım elbiseler bozulur. O acının arasında siz yine de şemsiyesiz kalmayın.

Bu öğütler kimi etkiler bilmem ama, son olarak toprağa verdiğimiz şehit Er Hidayet Tokmak’ın  Bayat’ın Dorukseki Köyü’ndeki cenaze namazında tam da bu manzara yaşandı. Ellerinde şemsiyeli korumalar vardı, görevleri çok mühimdi. Islatmadılar ağaları, beyleri. En önde saf tutan protokolün arkasında, şemsiyeler havadaydı.  Şemsiyelerin olmadığı yerlerde ise şehidimizin acılı babası ve kardeşleri vardı. Namazı bile şemsiyelerle kılanlar, son olarak Dünya ve Ahret haklarını şehide helal etti. Koca yürekli şemsiyeliler, iyi ki varsınız, Allah ıslanmaktan korusun.

 

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*