MENU
ÇORUM'DA, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN YERLEŞTİRDİĞİ PATLAYICININ İNFİLAK ETMESİ SONUCU HAYATINI KAYBEDEN 8 YAŞINDAKİ AYAZ GÜLOĞLU, SUNGURLULU ŞEHİT ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ YAVUZ SELİM KARAMAN İLE BİR ARADA OLDUKLARI FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI. (SERKAN ŞANSEVER/ÇORUM-İHA)
Çorum'da, terör örgütü PKK'nın yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu, Sungurlulu Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman ile bir arada oldukları fotoğraf ortaya çıktı.

Şehit Fotoğrafındaki Yürek Burkan Detay

DSC07197

Belediye, Hizmet Binası İçin 15 Milyon Lira Kredi Çekecek

19 Temmuz 2019 (0) YORUM OKUNMA: 816 Karar Web TV

Minareden Düşen Yavru Leylek İçin Seferber Oldular

 

Minareden Düşen Yavru Leylek İçin Seferber Oldular  

Çorum’da cami minaresinde bulunan leylek yuvasının içindeki yavru ile birlikte kubbenin üzerine düştü. İmam ve itfaiye ekipleri yavru leyleği kurtarmak için harekete geçti.

Olay, Güney Köy’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Güney köy cami imamı Halil İbrahim Akman, minarede bulunan leylek yuvasının içindeki yavru leylekle birlikte kubbenin üzerine düştüğünü gördü. İmam Akman iki gün boyunca kendi imkanları ile leylek yavrusunu kurtarmaya çalıştı. Yavruya bir türlü ulaşamayan Akman Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü arayarak yardım istedi. İhbarı üzerine itfaiye ekipleri köye gitti.

İtfaiye ekipleri mahsur kalan leylek yavrusunu kurtarmak için itfaiye merdivenini caminin kubbesine uzattı ve iki görevli kubbeye çıktı. Bu esnada leylek yavrusu görevlilerden korkarak bir anda kanat çırpmaya başladı ve havalandı.

Leylek yavrusunun uçarak uzaklaşmasının ardından itfaiye ekibi de köyden ayrıldı. Köy imamı Halil İbrahim Akman, leylek yavrusunun iki gündür kubbede aç susuz mahsur kaldığını belirterek ölmesinden endişe ettiğini ve itfaiyeye haber verdiğini ifade etti.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*