MENU
Birimlerden brifing alıyor (1)

Birimlerden Brifing Alıyor

Ortaköy’ün su depoları yenilenecek

Ortaköy’ün Su Depoları Yenilenecek

OKA’dan 34 milyon TL’lik hibe desteği (1)

11 Temmuz 2019 (0) YORUM OKUNMA: 175 Gündem

OKA’dan 34 Milyon TL’lik Hibe Desteği

OKA’dan 34 Milyon TL’lik Hibe Desteği

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından yayınlanan hibe programlarına yönelik proje hazırlama eğitimi düzenlendi.

Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonunda düzenlenen eğitime, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve okulların temsilcileri katıldı. OKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Barış Şahin tarafından verilen eğitimde, duyurusu yapılan hibe programları anlatıldı. Şahin konuşmasında şu bilgileri verdi.

3 FARKLI PROGRAMI, 34 MİLYON TL DESTEK

Toplamda 34 milyon TL’lik bir hibe destek paketinin olduğunu dile getiren Şahin, “Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı, Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı ve Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının hazırlanması için 17.06.2019 tarihi itibariyle ilana çıkılmış olup 9 Eylül 2019 son tarihtir. Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 34.000.000 TL olup, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21 milyon TL; Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7 milyon TL, Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 6 milyon TL kaynak öngörülmüştür. Proje hazırlamada dikkat edilecek hususlar, başvuru formunun doldurulması, ihtiyaç analizi, bölge planı başta olmak üzere makro ulusal planlar ile ilişkisi, KAYS veri girişi başta olmak üzere çeşitli konuların ele alındığı eğitim, soru-cevap şeklindeki kısmın ardından tamamlandı. OKA Uzmanı Barış Şahin, proje hazırlığı içerisindeki kurum ve kuruluşlara yardım ve destek olmak amacıyla, Çorum Yatırım Destek Ofisi uzmanlarına, istenildiği her zaman başvuru yapılabilir” dedi. (Haluk Söylemez)

 

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*