MENU
ULAŞIMA ZAM GELDİ!

Ulaşıma Zam Geldi!

Çorum Barosu, Emine Bulut’un Davasında

9 Ekim 2019 (0) YORUM OKUNMA: 173 Galeri, Gündem

Osmancık Eğlenceye Doydu

Osmancık Eğlenceye Doydu

Osmancık’ta belediye ve kaymakamlık tarafından düzenlenen Pırlanta Pirinç Festivali’nde yağlı güreşlerden at yarışlarına, ünlü sanatçıların konserlerinden motor sporlarına kadar birçok farklı alanda etkinlikler düzenlendi. 27 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde hem Osmancıklılar hem de çevre ilçelerden Osmancık’a giden vatandaşlar eğlenceye doydu.

Osmancık Belediyesi ve Osmancık Kaymakamlığı’nın düzenlediği festivalle yıllar sonra Osmancık halkı eğlenceye doydu.

31 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Osmancık Belediye Başkanı seçilen Ahmet Gelgör’ün talimatıyla 5 yıl aranın ardından bu yıl Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali tekrar organize edildi. Festival kapsamında yağlı güreşlerden at yarışlarına, ünlü sanatçıların konserlerinden motor sporlarına kadar birçok farklı alanda etkinlikler düzenlendi.

Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali, 27 Eylül Cuma günü açılış kortejiyle başladı. Ardından halkoyunları gösterileri ve mehteran gösterileriyle etkinlik canlandırıldı.

 

MOTOR SPORLARI SEVERLER OSMANCIK’TA BULUŞTU

Festivalin ikinci gününde Motocross ve bisiklet gösterileri adeta nefes kesti.

Üçüncü günde Off-Road severler Osmancık’ta buluştu. Zorlu parkurda gerçekleştirilen gösterilerde vatandaşlar adeta top oturup hop kalktı.

Festivalin dördüncü ve beşinci günlerinde de panayır ve festival çarşısı açıldı. Trap yarışları ve okçuluk gösterileriyle de festivale zenginlik katıldı.

 

SÜRÜCÜLERE PİLAV İKRAM EDİLDİ

Festivalin beşinci gününde ilginç bir etkinliğe imza atıldı. Doğu Karadeniz’i İstanbul’a bağlayan D-100 karayolundan geçen yolcuları Osmancık’ın meşhur çeltiğinden yapılan pilav ikram edildi. Akşam saatlerinde de yerel sanatçılar sahne alarak hünerlerini sergiledi.

 

ÖZLEM ÖZDİL’DEN TÜRK HALK MÜZİĞİ ZİYAFETİ

Festivalin son günlerine doğru ise konserler arttı. Altıncı günde Türk Halk Müziği Sanatçısı Özlem Özdil, Osmancık halkıyla bir araya geldi. Gecede Özlem Özdil, Osmancıklılara adeta Türk Halk Müziği ziyafeti verdi.

 

GÜREŞLER NEFES KESTİ

Festivalin yedinci günü yağlı güreş müsabakalarıyla başladı. Saat 10:00’da başlayan müsabakalar, saat 18:00’e kadar devam etti. Yağlı güreşlerde en çok ilgiyi başpehlivanlık güreşleri gördü. Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda rakibi Ünal Karaman’ı yenen Ali Gürbüz, başpehlivan olurken, Recep Kara ise üçüncü oldu. Baş, başaltı, büyük orta, küçük orta büyük boy, küçük orta küçük boy, deste büyük boy, deste orta boy, deste küçük boy, ayak, tozkoparan, teşvik 1, teşvik 2, minikler 1 boy ve minikler 2 boy olmak üzere 14 kategoride yapılan güreşlerde yüzlerce sporcu ter döktü.

 

ALİ KINIK İÇİN OSMANCIK’A AKIN ETTİLER

Aynı gün içerisinde akşam saatlerinde de Ülkücü Sanatçı Ali Kınık, Osmancık’ta sahne aldı. Birbirinden güzel türküleri seslendiren Kınık’ın konserin hem ilçeden hem de çevre ilçelerden yüzlerce vatandaş katıldı.

 

AT YARIŞLARI BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLDU

Festivalin yedinci gününde bir büyük spor organizasyonu daha yapıldı. Osmancık’ta her yıl yapılan Rahvan ve Dörtnal At Yarışları, festivalin yedinci gününde yapıldı. Kıran kırana geçen yarışlarda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, ata sporlarının unutulmaması gerektiğinin altını çizerek, Pırlanta Pirinç Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklere katkı sağlayan ve katılanlara teşekkür etti.

 

GECE YOLCULARI’NDAN UNUTULMAZ KONSER

Akşam saatlerinde ise tüm Türkiye’de yıllardır dinlenen “Unut Beni”, “Meyhaneler Sen”, “Ölüm de Var”, “Seninle Bir Dakika”, “Unut Beni Sevgilim” gibi şarkıların sahibi Alternatif Rock Grubu Gece Yolcuları sahne aldı. Konsere hem Çorum’dan hem de ilçelerinden binlerce vatandaş katıldı. Özellikle gençlerin katıldığı gecede Gece Yolcuları katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Gece Yolcuları’nın konserinin ardından Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali’nin etkinlikleri tamamlandı.

5 yıl arada sonra yapılan festivalle hem Osmancıklılar hem de çevre ilçelerdeki vatandaşlar günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp eğlenme fırsatı buldu.

 

VATANDAŞ MEMNUN AYRILDI

Festivale katılan vatandaşlar, böyle bir organizasyonun Osmancık’ta yapılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek hem Osmancık Belediyesi’ne hem de Osmancık Kaymakamlığı’na teşekkür etti. (Çağrı UZUN)

 

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*