MENU
maç (3)

Seyirciyle İlk Galibiyet

Antalyaspor, Onur Tekin’i izliyor

Antalyaspor, Onur Tekin’i İzliyor

Rakibi adeta sahadan sildik’

9 Ekim 2019 (0) YORUM OKUNMA: 182 Gündem, Spor

‘Rakibi Adeta Sahadan Sildik’

‘Rakibi Adeta Sahadan Sildik’

Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, takımının kondisyonuyla rakibini sahadan adeta sildiğini ifade etti.

Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, Başkent Akademi galibiyetinin ardından Kesin Karar Gazetesi’ne konuştu.

 

“TAKTİK KONUSUNDA İKİLEMDE KALDIM”

Taktik konusunda 4-4-2 ile 4-3-3 sistemleri arasında gidip geldiğini kaydeden Teknik Direktör Bahri Kaya, “Bu sene biraz kadrodaki oyuncuların yapısına göre taktiksel anlayış düzenlemeye çalışıyorum. Yerine daha oturtamadım. 4-4-2 ile 4-3-3 arasında gidip geliyorum. Bunun sıkıntılarını yaşıyoruz. İlk yarı 4-3-3 oynadık. Fakat yine rakibe hiç pozisyon vermedik. Ama hücum bölgesinde çok etkisizdik. İkinci yarıya 2 oyuncu birden değiştirerek başladık. Bu sefer 4-2-2’ye döndük. Bu defa fazla hücumsal oyuncularla oynayınca kalende pozisyon verebiliyorsun. Bu sefer geri 4’lü ve orta sahanın defansif oyuncuları daha çok zorlanıyor. Ama kazanmaktan başka yapacak bir şeyimiz olmadığı için bu değişiklikleri yaptık. Rakibimizi zorlamaya başladık” diye konuştu.

 

“RAKİBİN GOLÜ OFSAYT KOKUYORDU”

Başkent Ankara’nın attığı ilk golün ofsayt koktuğunu vurgulayan Kaya, maç içinde çok fazla pozisyon bulduklarını belirtti. Kaya, “Ofsayt kokan bir pozisyonda gol gördük kalemizde. Ama herhalde ofsayt değildi ki golü verdi hakem heyeti. 1-0 geriye düştükten sonra takım yenilgiyi kabul etmedi. 1-0 geriye düşmeden önce de öne geçebilecek pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. 1-0’dan sonra daha çok pozisyon bulduk. Bunlardan 3 tanesini gole çevirdik, bir 3 tanesini daha yapabilirdik” dedi.

 

“FARKLI KAZANABİLİRDİK”

Farkı açacak pozisyonlar bulduklarını ancak değerlendiremediklerini ifade eden Bahri Kaya, “İkinci yarı doğal olarak skoru korumanın refleksiyle takım geriye yaslandı. Beyinde gelişen, taktik dışı bir durum bu. Burada sıkıntılar yaşadık. Ama her şeye rağmen penaltıyı kalecimiz kurtardı. 3-2 oldu, 3-3 olmasına müsaade etmedik. Çünkü biz 3-1 değil, 5-1, 6-1 yapabilecek pozisyonlar bulduk. Ona üzülüyorum. Sonuçta 3 puanı aldık. Deplasman galibiyetinden sonra ilk iç sahada galibiyet almak bizim için önemliydi. Demek ki içerde de kazabiliyormuşuz” ifadelerini kullandı.

 

TARAFTARA TEŞEKKÜR

Taraftara teşekkür eden Kaya, “Bugün taraftar muhteşemdi. Hepsine teşekkür ediyorum. Nihayet seyircimizle birlikte bir 3 puana sahip olabildik” şeklinde konuştu.

 

“SAHADAN SİLDİK”

Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kamuoyunun dikkatini bir şeye çekmek istiyorum. İkinci yarı rakip en az 7-8 oyuncusuyla yerden kalkamadı. Biz aslanlar gibi tempomuzu yükselterek rakibi adeta sahadan sildik. Bu benim çok önemliydi. Takımım bu anlamda bu ligi kaldırabilecek fizik ve kondisyona sahip olduğunu gösterdi.

 

DAHA FAZLA GOL ATMALIYIZ

3 gol atmamıza rağmen daha fazla gol atmalıyız. Daha fazla gol atmalıyız. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” (Abdulkadir Söylemez)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*