MENU
Erzurum Dede Caddesi’nin yol sorunu bitiyor (2)

Erzurum Dede Caddesine 14 Metrelik Yol

ÇORUM'UN OSMANCIK BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN PIRLANTA PİRİNÇ FESTİVALİ'NDE BİR İLKE İMZA ATILDI. (MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)
Çorum'un Osmancık Belediyesi tarafından düzenlenen Pırlanta Pirinç Festivali'nde bir ilke imza atıldı.

Paraşütte Osmancık Pilavı Yediler

3 Ekim 2019 (0) YORUM OKUNMA: 780 Karar Web TV

Trafikte ‘Yaya Önceliği’ Nöbeti

 

TRAFİKTE ‘YAYA ÖNCELİĞİ’ NÖBETİ

Trafikte yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak için 81 ilde yaya önceliği uygulaması yapıldı. Çorum’da da protokol üyeleri ve öğrenciler yaya geçidinde nöbet tuttu.

Yaya güvenliğini sağlamak amacıyla 145 okul önü ve 225 adet yaya geçidinde etkinlik düzenlendi.

“Öncelik hayatın, öncelik yayanın” etkinliği için Albayrak İlkokulu’nda düzenlenen törene Vali Mustafa Çiftçi de katıldı.

Törende konuşan Komiser Yardımcısı Bünyamin Demir, uygulamayla ilgili bilgiler verdi. Her yıl 250 bin trafik kazası olduğuna dikkat çeken Demir, tüm yaya kazalarının öngörülebilir ve engellenebilir olduğunu belirtti.

Çorum’da 165 adet yayaya çarpa sonucu trafik kazası yaşandığını belirten Vali Mustafa Çiftçi de, yaya güvenliğinin önemine işaret ederek, “Yaya güvenliği için gerekli tedbirleri alıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe geçildi. Yaya geçidinde görev alan öğrenciler trafik kontrolünü sağlarken, protokol üyeleri de sürücüleri yaya geçidi ve emniyet kemeri konusunda uyardı.  Ayrıca sürücülere leblebi ve lokum ikram edildi.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*