MENU
sabiha-casin-yazilari

Bir de Benden Dinleyin

fehmi-yagli-2

İnsan Suresi Gönül Okumalarım-Iv

huseyin-celik2

13 Mart 2018 (0) YORUM OKUNMA: 8184 Hüseyin Çelik Yazıları, Köşe

Ümitler Azalıyor

Ümitler Azalıyor

Belediyespor zirve yarışında haftalardır puan kaybı yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta son sırada bulunan Trabzon temsilcisi Arsinspor’a 3-2 yenilerek taraftarına

büyük hayal kırıklığı yaşattı diyorum. Belediyespor inişli çıkışlı bir performans çizmeye devam ederek ligdeki büyük avantajını da yitirmiş oluyor.

Üstelik maddi sorunda olmamasına rağmen bu oyuncular neden başarısız bir grafik çizdi. Ben yine de planlamadan gelen sorunlardan olduğunu düşünüyorum.

Yazık oluyor kaçan fırsatlarla boşa geçirilen zamana.

Maça gelince.Yeni bir Hoca, güzel bir bahar havası, saha da güzel. Taraftar da var ama sahada kötü futbol ve kötü sonuç vardı diyorum. Galip gelemediğimize herkes gibi bende üzülüyorum.

Maçta doldur boşalt vardı, uzun boylu Abuzer hariç başka oyuncunun olmamasına rağmen şişirme toplar yan ortalar gözlemledik. Fakat çok fazla derin top final pasları uygulamadı Belediyespor. Ben burada hocanın göreve yeni gelmiş olması ve takımı fazlaca tanımıyor olmasının da etken olduğunu düşünüyorum. İlk kez takımın başında sahaya çıkan yeni Hoca Cüneyt Biçer’i suçlamak, hocayı kusurlu bulmak haksızlık olur diyorum. Maçın başında ilk dakika da Abuzer ile yüzde yüz gol pozisyonu değerlendirilemedi. Sahada oynayan oyuncu grubu sanki deplasmanda oynuyormuş gibi ve beraberliğe oynuyor izlenimi verdi.

Rakip Tarsus İdmanyurdu iyi ve kaliteli oyuncu grubuna sahipti, kaliteli kanat oyuncusu Yılmazcan Taşkıran’da vardı. O’da çok katkı sağladı rakip takıma.  Rakibin ataklarının çocuğunun içinde Yılmazcan vardı. Belediyespor rakibe çok pozisyon verdi. 41.dakikada Tarsus İdmanyurdu’nun faul atışını kaleci Ramazan topu doksan tabir edilen yerden çıkardı ve takımını gol yemekten kurtardı. Maç karşılıklı ataklarla devam ederken ilk devre golsüz sona erdi.

Her iki takım da ikinci yarıya aynı on bir ile başladı. Belediye biraz canlı futbol oynamaya çalıştı, fakat fazla üretken futbol oynayamadı. Takımda bir isteksizlik göze batıyordu sanki.  Maçın devamında da rakip takım Belediyespor’dan daha çok pozisyona giriyordu diyorum. Dakika 63.Cüneyt hocadan oyuncu hamlesi deldi. Tecrübeli oyuncu Oğuzhan Yalçın’ı sahaya sürdü, O da elinde geldiğince futbol oynamaya çalıştı sahada.

Haftalardır iyi futbol oynamayan Belediyespor bu maçta da kötü ve yavan futbolunu oynamaya devam etti. Rakibe sayısal üstünlük sağlayacak golü de atamadı.

Cüneyt Hoca bir oyuncu hamlesi daha yaptı Dakika 67 de Taner Gürsoy geldiğinden beri hiçbir katkı sağlamayan Emre Okur’un yerine oyuna dâhil oldu. Bu oyuncuda eski formundan çok uzak görüntü çizdi sahada diyorum. Maçta vasat oyununu devam ettiren Belediyespor pozisyon bulmaktan çok zorlandı. Cüneyt Hoca bir oyuncu hamlesi daha yaptı Dakika 82 de.   M. Zahit oyuna dahil oldu, genç oyuncu sahada hiçbir varlık göstermedi çokta top ezdi diyorum. Sahada ne yaptığını bilmeyen bir Belediyespor vardı, futbol adına hiçbir oyuncu öne çıkmadı.

Belediyespor bu gidişle ilk beşi de tehlikeye soktu, zor günler bekliyor Belediyesporu Hayırlısı, İnşallah yanılırım. Gönlüm ilk beşe girmesinde yana diyorum.

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*