MENU
Yeni iş alanlarında ufuk açacağınıza inanıyorum’ (1)

‘Yeni İş Alanlarında Ufuk Açacağınıza İnanıyorum’

İNANCIN ZAFERİ 0-3 (8)

İnancın Zaferi: 0-3

15 Mayıs 2019 (0) YORUM OKUNMA: 340 Galeri, Gündem

YEDAŞ Ramazan’da da Görev Başında

  • YEDAŞ Ramazan’da da görev başında (2)
    YEDAŞ Ramazan’da da görev başında (2)
  • YEDAŞ Ramazan’da da görev başında (1)
    YEDAŞ Ramazan’da da görev başında (1)


YEDAŞ Ramazan’da da Görev Başında

Çorum, Samsun, Ordu, Amasya, Sinop il, ilçe ve kırsalında yaşayan 3 milyon kullanıcıya elektrik hizmeti sunmak için dağıtım şebekesi işletme ve yönetim faaliyetlerini yürüten YEDAŞ, Ramazan ayında da tüketicilerine kaliteli ve sürekli elektrik hizmeti sunmak için hazırlıklarını tamamladı.

 

RAMAZAN İÇİN İLAVE TEDBİRLER ALINDI

40.000 km2 alanda 21.885 trafo, 83.221km dağıtım hattı ile tüketicilere elektrik hizmeti sunan YEDAŞ, 489.935aydınlatma armatürü ile yolları, cadde, sokak mahalleri aydınlatıyor. Teknolojinin gelişmesiyle günlük hayatta pek çok iş, elektrikli araç gereçler yardımıyla yapılıyor. Bu nedenle hayatımızın normal akışında devam etmesi için elektrik büyük önem taşıyor. Bölgeye elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, elektriğin yaşamsal değerini de dikkate alarak tüketicilerin daha konforlu ve aydınlık bir Ramazan geçirmesi için ilave tedbirleri aldı. İşletme ömrü tükenmekte olan şebeke unsurlarını yeniledi. Kar, yağmur, fırtına, sel, heyelan gibi mevsimsel faktörler veya dış etkenler nedeniyle yıpranan enerji nakil hattı, direk, armatür gibi şebeke varlıklarının bakım onarımını gerçekleştirdi. YEDAŞ, yatırım ve şebeke yenileme kapsamında gerçekleştirdiği planlı elektrik kesintilerinin sayısını en aza indirdi.

 

SOKAK VE MAHALLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN AYDINLATMA BAKIMLARI TAMAMLANDI

YEDAŞ, vatandaşların iftar, teravih, sahur vakitlerinde güvenle camiye gidebilmeleri, dışarı çıkabilmeleri için sokak aydınlatmalarının bakım onarım çalışmalarını tamamlamakla birlikte ihtiyaç duyulan noktalara yeni aydınlatma tesisleri inşa etti. 2018 yılında 44.285armatürü, yeni nesil armatürle değiştirdi. İftar ve sahur saatlerinde oluşabilecek kesintilere ve arızalara anında müdahale için YEDAŞ, saha ekip veekipmanlarını güçlendirerek 809 çalışan ve 315araç ile hizmet vermeye devam ediyor. Mobil İş Gücü YönetimiProjesi Coğrafi Bilgi Sistemi entegrasyonu ile kesinti ve arızaların yerini tam olarak tespit ediyor. En kısa sürede ilgili bölgeye enerji vermek üzere çözüm üretiyor.Müşterilerin talep, öneri ve şikayetleri için 186 Çağrı Merkezi, 0530 1060 186 WhatsApp / Bip Hattı, www.yesilirmakedas.com ile 7/24 tüketicileri bilgilendiriyor.  (Haber Merkezi)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*