MENU
Yağmur zor anlar yaşattı

Yağmur Zor Anlar Yaşattı

ÇORUM'DA 14 BİN 112 HEKTAR ARAZİ TOPLULAŞTIRILACAK

14 Bin 112 Hektar Arazi Tarıma Kazandırılacak

Yeni müdür makama oturdu

14 Haziran 2019 (0) YORUM OKUNMA: 513 Gündem

Yeni Müdür Makama Oturdu

Yeni Müdür Makama Oturdu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçici görevle Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yozgat’tan atanan Ömer Yılmaz, yeni görevine itibariyle başladı. Çorum Valiliği’nden göreve başlama yazısı onaylanan yeni Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, makamında resmi iş ve işlemlerini yürütüyor.

Edinilen bilgiye göre, Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, Yozgat Bozok Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantosyon Daire Başkanlığı görevinden MEB Personel Genel Müdürlüğü’nün inisiyatifinde teknik olarak kadrosu boş bulunan Çorum MEM’e atandı. Gelişmeler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekalet eden Yahya Çoban’ın görevden alınması ve yeni atama kararnamesinden habersiz olan AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile görüşerek durumu izah etti.

Bu arada İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan gerginlikten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve bakanlık üst düzey bürokratlarının da haberdar olduğu, olup bitenlerin bakanlık nezdinde Çorum açısından menfi yansımalara neden olduğu öğrenildi.  (Haber Merkezi)

Yorumlar
Paylaş: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*