20 Yıl Sonra Gelen Zafer

Yayınlama: 25.05.2023

20 Yıl Sonra Şampiyonaya Katıldı, Dünya Üçüncüsü Oldu

Zirve Spor Kulübü Başkanı Spor Adamı Fahrettin Öztemiz, 20 yıl sonra katıldığı dünya şampiyonasında dünya üçüncüsü oldu.

Çorum’un tanınan sporcularından, uluslararası hakemlik ve antrenörlük yapan, Türkiye eski şampiyonu Zirve Spor Kulübü Başkanı Spor Adamı Fahrettin Öztemiz, 20 yıl sonra tekrar 8. Uluslararası Kickboks Dünya Şampiyonası’na katıldı. Şampiyonada rakiplerini tek tek eleyen Fahrettin Öztemiz, yarı finalde kaldı. Üçüncülük kazanmayı başaran Fahrettin Öztemiz, hem Çorum’a hem de Türkiye’ye bronz madalya kazandırmayı başardı.

Gençlere örnek olmak için turnuvaya katıldığını belirten Fahrettin Öztemiz, “Gençlere örnek olmak için böyle bir yola çıktık. Sporun devamlı bir yaşam tarzı haline gelebildiğini göstermek istedik. Yaptığımız sıkı çalışmalar sonucunda bu sonucu elde ettik. 4. Maçta puan olarak üstündüm ancak hakemin inisiyatifi ile iki ceza puanı Bulgar rakibimin hanesine yazıldı ve finale çıkamadık. Çok şükür başarılarıma bir yenisini kattım. Çorum’a dünya üçüncülüğü kazandırmanın onuruna layık oldum. Tüm spor camiasına hediyem olsun herkese teşekkürler” dedi. (Zahide Yasemin Özden)