Hastanede Bir Birim Daha Hizmet Vermeye Başladı

Hastanede Bir Birim Daha Hizmet Vermeye Başladı

Hastanede Bir Birim Daha Hizmet Vermeye Başladı

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk ve Kadın Doğum Günübirlik Tedavi Birimi, hizmet vermeye başladı.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniklerinde muayene olan hastaların ayaktan tedavi gerektirenler için polikliniklere entegre olarak Günübirlik Tedavi Birimi kuruldu ve hizmete açıldı.

Hastaneden yapılan açıklamada, “Bundan önceki süreçte polikliniklerimizde muayene olan, hekimlerimizin nebül uygulama, sıvı tedavisi, enjeksiyon ve ilaç uygulamaları gibi müdahale gerektirdiğini değerlendirdiği hastalarımızın Acil Servis veya yataklı servislerde tedavileri yapılmakta, bu durum Acil Servis ve yataklı servislerimizde öngörülmeyen yoğunluğa neden olmakta; aynı zamanda hastalarımızın birden çok birimde hizmet almalarında zorluk yaşamalarına neden olmakta idi. Yeni teşkil edilen birimimiz ile çocuk hastalarımız ve Kadın Hastalıkları polikliniğinden refere edilen hastalarımızın ilgili branş uzman hekimlerimiz gözetiminde, hemen polikliniklere entegre birimimizde tedavilerini çok daha hızlı ve konforlu şekilde hizmet alabilmesi sağlanmıştır. Kısa süre önce hizmete aldığımız Günübirlik Yatışlı Servisi birlikte yeni ünitemizin poliklinik hizmetlerimizde kalite ve etkinliği azami düzeyde arttıracağı değerlendirilmektedir” denildi.

“Kaliteyi Artırmaya Yönelik Çalışmalar Titizlikle Devam Edecek”

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Sinan Zehir ise “Yeni birimimizin tüm hastalarımız ve hasta yakınlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunumu adına hayırlı olmasını diliyorum. Hastanemizde sağlık hizmet kalitesi ve çeşitliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmaların titizlikle ve artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.