Ahlatcı: Afetzedelerimizin Yanındayız

Ahlatcı: Afetzedelerimizin Yanındayız

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, depremzede vatandaşlar için kan bağışı ve yardım kampanyası başlattıklarını belirterek çağrıda bulundu.

Sosyal medya hesabından bir canlı yayın yapan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, “Ülkemiz bir deprem felaketiyle uyandı. Derhal belediyemiz gerekli çalışmaları başlattı. Biraz önce deprem bölgesine yardım noktasında gerekli personellerimizi, araçlarımızı gönderiyoruz. Çorum Belediyesi olarak her türlü yardımı deprem bölgesine yapmaya hazırız. Teşkilatımız olarak da hemen deprem konulu bir toplantı yaptık. Tüm ilçe teşkilatlarımızı deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardım ulaştırmak noktasında hem fiziki hem de malzeme noktasında bir yardım kampanyası başlattık. AK Parti Çorum Teşkilatı olarak depremzede kardeşlerimize Çorum olarak yardımlarına koşacağız. Yapılacak yardımların tek bir elden yapılabilmesi için belediyemizin taş bina dediğimiz önceki binasında yardımlarımızı toplayacağız” dedi.

Kan bağışı için de çağrıda bulunan Başkan Ahlatcı, “Çok daha önemli bir şey var. Kan bağışları bugünlerde çok önemli. Yaralı vatandaşlarımız için acil ve ivedilikle kan stoklarının artırılması gerekiyor. Bizler de kan bağışı yapacağız ve bir kampanya başlatıyoruz. Bunun programını da yapıyoruz. Belediyemizin önünde araçlar hazır. Tüm hemşehrilerimiz kan bağışı yapabilirler. Akşam 21.00’e kadar herkes bağış yapabilecek. Tüm Çorumlu hemşehrilerimizi kan bağışı yapmak üzere belediyemizin önüne davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

24 Saat Açık Olacak

Öte yandan İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Çorum’daki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine bağlı spor salonları ve sosyal tesislerin 7/24 açık olacağını bildirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.