Vatandaş Kan Vermek İçin Kızılay’a Akın Etti

Vatandaş Kan Vermek İçin Kızılay’a Akın Etti

Vatandaş Kan Vermek İçin Kızılay’a Akın Etti

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan kan bağışı çağrısı üzerine Çorum’da vatandaşlar, soluğu kan bağışı merkezlerinde aldı.

Depremin ardından Türk Kızılayının kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayan Çorumlular, sabahın erken saatlerinden itibaren Kızılay’ın kan alma merkezlerine akın etti. Çorum Belediyesi kampanyaya destek verirken, belediye hizmet binasında kurulan mobil araçta personel de kan verdi. Kent merkezindeki kan alma biriminde bağışta bulunmak isteyen onlarca vatandaş sıraya girdi.

“Saat Kulesi’nde Kan Almayı Planlıyoruz”

Türk Kızılayı Çorum Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Senem Çavuş, “Maalesef ülkemiz çok üzücü bir felaket yaşadı. Bizim de iki gün bir çağrımız vardı, ülke genelinde kan stokları kritik seviyenin altına düşmüştü. Şimdi ilk etapta karşılayacak kadar var ancak sonrasında karşılanamayabilir diye kampanyalar düzenliyoruz. Maalesef çok yaralımız var. Acil bir eylem planı başlattık. Aktif olarak çalışmaya başlıyoruz. Belediyenin önünde ve kan alma biriminde çalışıyoruz. Ara kanlar için Ankara’dan. Kanları Ankara’ya gönderiyoruz. Sevkiyat oradan yapılacak. Vatandaşımızın yoğun bir ilgisi var. İnsanlar duyarlılık gösterdiler. Bundan sonraki ekiplerimizi planladık. Vatandaşların daha rahat ulaşabilmesi, daha rahat kan verebilmesi için Saat Kulesi’nde kan almayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kan vermeye gelen vatandaşların düşünceleri ise şöyle:

Taha Eren Koçak

“Ülkemiz için çok zor bir durum. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Elimizde bir tane battaniyemiz olsa bile götürüp en yakın yardım kampanyasına vermesi lazım. Hiçbir şey yapamıyorsa bile insanların kan vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Bektaş Can Kuzum

Allah milletimize sabır versin. Çok büyük bir afet yaşadık. Bu denli büyük bir afet yaşamamıştık. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Maddi olamıyorsa bile kan bağışıyla destek verilebilir.

Nurullah Çavaş

Rabbim hepimizin, Türk milletinin yardımcısı olsun. Böyle şeyler olabiliyor. Böyle zamanlarda birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım diye düşünüyorum.

Mustafa Yalçın

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şuanda da kanımızı verdik onlar için. İnşallah en az zararla atlatırız bu felaketi.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.