‘İslamofobi’yi Siyasallaştıran Avrupa’nın Karşısındayız’

‘İslamofobi’yi Siyasallaştıran Avrupa’nın Karşısındayız’

‘İslamofobi’yi Siyasallaştıran Avrupa’nın Karşısındayız’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Değerlerimize yönelik saldırıları görmezden gelen, İslamofobi hukuksal ve kurumsal zeminde siyasallaştıran sözde medeni Avrupa’nın işlediği insanlık suçunun karşısındayız” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Avrupa’da Yükselen Irkçılık ve İslamofobi, İslam Düşmanlığını İnceleme ve Araştırma Alt Komisyonu Toplantısına katıldı.

Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantı sonrasında Milletvekili Kavuncu, bir mesaj yayımladı. Avrupa’nın İslamofobi’yi hukuki ve kurumsal zeminde siyasallaştırdığını vurgulayan Kavuncu, “Doğru bilgilendirme, bilinçlendirme, gerçeği ortaya çıkararak olumsuz algıları yıkma ve insanlık suçu olan İslamofobi’nin son bulması için, sorunun çözümüne yönelik olarak hazırlanan; tespit, teşhis ve çözüm önerilerimizi içeren ayrıntılı, kapsamlı Rapor TBMM Başkanlığımıza sunulacaktır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında tüm ilgili kurum ve kuruluşlara da paylaşılacaktır.

Mukaddes değerlerimize yönelik saldırıları görmezden gelen, İslamofobi hukuksal ve kurumsal zeminde siyasallaştıran sözde medeni Avrupa’nın işlediği insanlık suçunun karşısındayız.

Dünyayı tehdit eden bu ‘zehre karşı üretilebilecek panzehir’ için çalışmalarımız her zeminde kararlılıkla devam edecektir” diye konuştu.