‘Tersine Göçü Teşvik Etmeliyiz’

‘Tersine Göçü Teşvik Etmeliyiz’

‘Tersine Göçü Teşvik Etmeliyiz’

Saadet Partisi Çorum İl Mahalli İdareler Başkanı Asım Kirişçi, Çorum’da olası bir deprem felaketinin önüne geçmek için yapılması gerekenleri sıraladı.

Saadet Partili Asım Kirişçi, Türkiye’nin son bir aydır gündeminde olan depremler ile ilgili Çorum’u daha güçlü hâle getirmek için gerekli gördüğü icraatları sıralayarak “Yeni İskilip yolu ile yeni hastaneyi planlayanların heykellerini şehir merkezine dikmek gerekir ki ihanetleri unutulmasın diye” dedi.

Saadet Partisi Çorum İl Mahalli İdareler Başkanı Asım Kirişçi “Gün, acılarımızı paylaşma günüdür, dayanışma günüdür, birlik ve beraberlik günüdür. Gün, hep birlikte yaralarımızı sarma günüdür. Gün, topyekun seferberlik günüdür. Bu felaketin üzerinden de ülke ve millet olarak gelebilir, bu zorlu günleri de birlikte aşabiliriz” dedi.

“Seferber Olduk”

Saadet Partisi İl Afet Koordinasyon kurulunda konuşan Asım Kirişçi “Tüm imkanlarımızla seferber olduk. Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren genel merkezimiz ve bölgedeki il başkanlarımızla irtibata geçtik. Çorum olarak bu acıyı en iyi anlayan yerlerden birisiyiz. Tüm ilçe başkanlıklarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız Milli Görüşcü kuruluşlarımız olarak gerek bulunduğumuz ilçede yardım toplayarak, gerekse deprem bölgelerine giderek orada çalışmalara katıldık. AFAD ve ilçe belediyelerimizin yardım çalışmalarına tüm teşkilat mensuplarımız olarak katkı sağladık ve kuruluşlarımızla sürecin sonuna kadar bölgeye desteğimizi ve ilgimizi sürdürmeye devam edeceğiz inşallah” dedi.

Belediyeye Teşekkür

Kirişçi, bu noktada Çorum Belediyesine de Afşin ve Elbistan’da gerek arama kurtarma gerekse hizmet noktasında  Çorumlu hemşehrilerimizin de desteğini alarak gösterdiği başarılı çalışma için teşekkür etti.

Kirişçi “Memleketimizde yaşanan büyük küçük her felaket sonrası yapılan ve daha sonra hep unutulan geriye doğru baktığımızda hiçbirinden yeterli ders almadığımız ortada, hiç olmazsa 6 Şubat’ta ve daha sonrasında meydana gelen büyük Anadolu Felaketinden alınması gereken derslerin alınması gerekmektedir. Ülkemizin son yıllarda uğramış olduğu (heyelanlar, sel felaketleri, depremlerin vb) doğal afetlerin, bulaşıcı hastalıkların ve gıda krizi gibi sorunların en önemli sebeplerinden birisi ülkemizin son 25-30 yıllık kısa bir zaman diliminde küresel emperyalistlerin, vahşi kapitalistlerin kurdukları ucuz iş gücü maaşlı kölelik düzeninin meydana getirdiği kırsaldan şehre göç dalgasının oluşturduğu nüfus hareketleridir.

“Tersine Göç Şart”

Şehirlere yığılan nüfusun oluşturduğu, her türlü (doğru,  yanlış, ahlaki veya gayri ahlaki) talebin karşılanması için tüm ahlak ve maneviyatımızı bir kenara koyarak insanımızın barınma ihtiyacına çözüm bulmak bahanesi ile oluşan plan çarpık kentleşmenin oluşturduğu afetlerle boğuşan ülkemizin yapması gereken. Acilen kırsalda kente doğru devam göçün durdurulması ve tersine göç için ulusal ve yerel düzeyde politikalar oluşturulması gerekmektedir.

Depremden Az Hasarla Çıkılması İçin Gerekenler

Şehrimizde meydana gelebilecek bir deprem felaketinden en az hasarla çıkılması için Saadet Partisi olarak  yaptığımız kısıtlı çalışmalar sonucunda aşağıda maddeler halinde sıraladığımız konuların şehrimiz ve hemşerilerimiz adına önemli olduğunu düşünüyor ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.