Tokgöz, Aşgın’ın İmar Açıklamasını Hatırlattı

Tokgöz, Aşgın’ın İmar Açıklamasını Hatırlattı

Tokgöz, Aşgın’ın İmar Açıklamasını Hatırlattı

CHP’li Tokgöz imar komisyon raporunun üç hayır, iki evetle sonuçlanan raporunun hiçe sayılarak alınan meclis kararını gündeme taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Meclis Üyesi İmar Komisyonu Üyesi Didem Tokgöz, “Bir tarafta 70 metre yüksekliğe evet diyen belediye başkanı ve ekibi aynı yerin tam karşısında 10 katı beş kata düşüreceğini beyan ediyor. Hal böyleyken başkan bey açıklamalarında samimi mi, değil mi takdir sizlerin” diyerek alınan meclis kararını hatırlattı.

CHP’li Didem Tokgöz, Çorum CHP İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada bazı hatırlatmalarda bulundu. 1 Mart Çarşamba günü yapılan açıklamada Tokgöz kendisine sıkça sorulan bir konuda görüşlerini açıklarken, belediye başkanının samimiyeti konusunda da takdiri Çorum halkına bıraktığını açıkladı.

CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi İmar Komisyonu Üyesi Didem Tokgöz’ün açıklamaları şu şekilde:

Bir süredir yazılıp çiziliyor, konuyla ilgili konuşuluyor, bize de her gün soruyorlar “Doğru mu, değil mi?” diye.  “Değil” desek de inanmıyorlar, “Yok öyle bir şey” desek de inanmıyorlar demek ki hissediyorlar.

Sayın belediye başkanımızın beş kattan fazlasına imar izni verilmeyecek açıklamasına binaen bir hatırlatma yapmak hasıl oldu.

2021 yılında tamda beş kattan fazlasına imar izni verilmeyecek denilen alanın yakınlarında bulunan parselde plan değişikliği talebi vardı. İmar komisyon raporunun üç hayır, iki evetle sonuçlanan raporuna rağmen, yani komisyonca uygun bulunmayan, Çorum’da 70 metre yükseklik talebi sayın belediye başkanının önderliğinde içerisinde AKP’li meclis üyelerinin de bulunduğu komisyon raporu hiçe sayılarak meclis kararıyla onaylanmıştı.

Şerhlerimize rağmen, uyarılarımıza rağmen bu kente bu yapıldı. Bize göre Çorum’un geleceğine ihanet edilmişti. Tabii ki bizler bu şehre yapılan ihanete sessiz kalmayarak Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu olarak dava açıp kazandık. İmar komisyon raporunun ret kararını yok sayarak, meclisten geçirilen imar planı da böylelikle iptal oldu.

Şimdi bir tarafta 70 metre yüksekliğe evet diyen belediye başkanı ve ekibi aynı yerin tam karşısında 10 katı beş kata düşüreceğini beyan ediyor. Hal böyleyken başkan bey açıklamalarında samimi mi, değil mi takdir sizlerin.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.