Deprem Bölgesine Konteynır Gönderildi

Deprem Bölgesine Konteynır Gönderildi

Deprem Bölgesine Konteynır Gönderildi

Çorum Belediyesinin deprem bölgesine konteynır sevkiyatı başladı. İlk etapta konteynırların bulunduğu araçlar Afşin’e doğru yola çıktı.

Hatırlanacağı üzere Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın yapmış, deprem bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan konteynırlar için harekete geçtiklerini duyurmuştu. Geçtiğimiz Cumartesi konteynırların ilk kez deprem bölgesine sevk edilmeye başlandı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Havası sert, insanı mert Afşin’imiz için çalışmaya devam ediyoruz. Hayırsever hemşehrilerimizin katkıları ile aldığımız konteynerlerimizin 2’sini Afşin’e, kardeşlerimize uğurladık” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde yapılan canlı yayında Başkan Aşgın, şunları söylemişti:

“Konteynır çalışmalarımız devam ediyor. Cumartesi gününden itibaren konteynır sevkiyatımız da başlayacak. Ancak konteynır noktasında hemşehrilerimizin daha duyarlı olmasını, bize daha fazla destek vermelerini rica ediyoruz, talep ediyoruz. Çünkü Çorum’a bu yakışır. İnşallah yapacağımız konteynırlarla Afşin’deki kardeşlerimiz için daha güzel çalışmalar yapacağız. Çorum mahallesi, konteynır mahallesi kuracağız. Hemşehrilerimizden bunu rica ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.