‘Depremden Bir Saat Sonra Afşin’e Geldik’

‘Depremden Bir Saat Sonra Afşin’e Geldik’

AFAD Çorum İl Müdürü Elvan Kaya, Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde devam eden çalışmaları değerlendirdi.

Depremden bir saat sonra Afşin ilçesine ulaştıklarını belirten AFAD Çorum İl Müdürü Elvan Kaya, altı günde arama ve kurtarma faaliyetlerini tamamladıklarını söyledi.

“Göçük Altında Kalan Kimse Kalmadı”

Kaya, “Depremden bir saat sonra Afşin’e geldik. Arama, kurtarma faaliyetlerine başladık. Arama, kurtarma faaliyetlerine devam ederken beslenme ve barınma faaliyetlerini hızlıca yürütmemiz gerekiyordu. İnsanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik hemen süreçler işletilmeye başlandı. Valimizin nezaretinde burada koordinasyon iyi işledi. İlgili birimlerin çalışmalarıyla ilgili valimiz güzel bir organizasyon organize etti. Arama, kurtarma faaliyetlerini altıncı günde tamamladık. Göçük altında kalan kimse kalmadı” diye konuştu.

Konteynır Kentlerle Normalleşme Başlayacak

Arama ve kurtarma faaliyetlerinin ardından barınma ve beslenmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydeden Kaya, konteynır kentlerin kurulumunun tamamlanmasıyla birlikte depremzedelerin normal hayata geçiş yapabileceğini söyledi. Kaya, “Barınma ve beslenmeye yoğun bir şekilde odaklandı. Toplam altı merkezde malzemeleri toparlayıp hızlıca vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için sahaya sürdük. Çorum olarak güçlü bir ekibimiz var. Bu ekip güzel çalışmalar yapıyor. Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar geliyor. Bu yardımları da organize ediyoruz. Bununla ilgili örgütsel yapı da oluşturuldu. Çadır ve konteynır alanlarımızın tamamlanmasıyla vatandaşlarımızın normal hayata dönmeleri yönündeki ilk adımları tamamlamış olacağız. Konteynır kentlerin yapım süreci de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.