‘Süre İlerledikçe Gereksiz Stres Olduk’

‘Süre İlerledikçe Gereksiz Stres Olduk’

‘Süre İlerledikçe Gereksiz Stres Olduk’

Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam liglere verilen aranın takımların ritminin değişmesine sebep olduğunu söyledi.

Çorum FK’nin deplasmanda 1-0 kazanarak tekrar liderlik koltuğuna oturduğu Batman Petrolspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Tahsin Tam hem Batman maçı il ilgili hem de rakipleri ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Batman maçı ile ilgili kaçan pozisyonlar ve ilerleyen dakikalar neticisinde strese girdiklerini söyleyen Tam oyuncu değişikliklerinin de etkisi ile kazanmayı başardıklarını ve çok mutlu olduklarını söyledi.

Ülkemizde yaşanan depremden dolayı liglere verilen ara ile ilgili de görüşlerini açıklayan Tam, bu aranın sadece kendilerine değil, rakiplere iyi gelmediğini savundu.

Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam’ın, Batman Petrolspor AŞ maçı açıklaması şu şekilde:

“Maçın 15. saniyesinde çok net ve devamında yakaladığımız pozisyonları gol ile sonuçlandıramadığımız maçta dakikalar ilerledikçe takımımızda gereksiz bir stres ortaya çıktı. Haliyle bu stres oyun kalitemizde düşüşe sebep olup rakibin savunma gücünü arttırdı.

Ülkemizin yaşadığı büyük afet dolayısıyla verilen ara gördüğümüz kadarıyla rakiplerimizin de, bizim de ritmimizin değişmesine sebep olmuş. Biz kadro derinliğimizin avantajıyla, oyuncu değişiklikleriyle maça tekrar hakim hale gelip kazanmasını becerdik.

Rakiplerimizin kaybettiği bir haftayı üç puan ile kapatıp lider olmak bizleri çok mutlu etti.

Bundan sonraki haftalarda disiplinden kopmadan, birlikteliğimizi güçlendirerek devam edeceğiz. Liderliğimiz tüm camiamıza hayırlı olsun.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.