Yıldırım: Kan Bağışına İhtiyaç Duyuyoruz

Yıldırım: Kan Bağışına İhtiyaç Duyuyoruz

Yıldırım: Kan Bağışına İhtiyaç Duyuyoruz

Kızılay Çorum Şube Müdürü Tuğrul Yıldırım, kan bağışına ihtiyaç duyduklarını belirterek destek istedi.

Deprem felaketi sonrası seferber olan Çorum halkına teşekkür eden Yıldırım, “Çorum halkının Kızılay’a olan desteği konusunda çorum halkımıza teşekkür ederiz” dedi.

Kahramanmaraş ve bölgesinde yaşanan deprem felaketinin ardından harekete geçtiklerini kaydeden Kızılay Çorum Şube Müdürü Tuğrul Yıldırım, Hürriyet Meydanı’nda kurulan çadırda ayni ve nakdi bağışların yapıldığını söyledi.

Bugüne kadar deprem bölgesine 37 tır yardım malzemesi ulaştırıldığını, 2 milyondan fazla nakdi bağış alındığını, Çorum’dan gönderilen 200 den fazla gönüllünün deprem bölgesinde hizmet verdiğini vurgulayan Yıldırım, vatandaşlara teşekkür etti.

Bu süreçte kan bağışının önemine dikkat çeken İl Müdürü Yıldırım, “Kan bağışının devam etmesi için Çorum halkının desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Kan bağışı depremin ilk günlerinde günlük 300-350 ünite olarak gerçekleşti. Ancak bundan sonrada kan bağışı konusunda desteğin daha fazla olması gerekiyor” diye konuştu.

Çorum halkından tam not aldıklarını ifade eden Yıldırım, “Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir felaketle karşı karşıya kaldık. Fakat ülkemizin birbirine sımsıkı bağlı insanları büyük bir dayanışma örneği göstermiş ve bu zor zamanların atlatılması için elinden gelen yardımı yapmıştır. Biliyoruz ki ülke olarak zor zamanlarda tek yürek olan bir milletiz. Kızılay Çorum Şubesi olarak depremzede vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Tüm depremzede vatandaşlarımızın kaldıkları yerleşkede ziyaretleri yapılıyor, ihtiyaçlar karşılanıyor, depremin yaralarını hep birlikte saracağız inşallah. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.