Öztürk: Tüm Gücümüzle Milletimizin Yanındayız

Öztürk: Tüm Gücümüzle Milletimizin Yanındayız

Öztürk: Tüm Gücümüzle Milletimizin Yanındayız

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şube Başkanlığı depremzede vatandaşların yaralarını sarmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye yardımlar sürüyor. 11 ili etkileyen depremin ardından Türkiye tek yürek olup afetzedeler için yardımlarda bulunurken MÜSİAD Çorum Şube Başkanlığı da yaptığı yardımlar ile ilgili bilgiler verdi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin Afşin’de görevlendirilmesi üzerine harekete geçtiklerini ve bölgeye çeşitli yardımlar yaptıklarını açıklayan MÜSİAD yaptıkları yardımlar ile ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

Sıcak çorba ikramından, konteynır kentlere; ekmek desteğinden, kardeş aile programına kadar birçok alanda afetzedelere destek olduklarını açıklayan MÜSİAD Çorum Şube Başkanlığı “Tüm gücümüz ile milletimizin yanıdayız” dedi.

MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Hüseyin Öztürk konu ile ilgili şu bilgilere yer verdi:

“Çorum Valimiz Mustafa Çiftçi’nin Kahramanmaraş Afşin bölgesinde görevlendirilmesine binaen MÜSİAD Çorum Şubesi olarak depremin ilk gününden itibaren aksiyon aldık. Şubemiz bünyesinde oluşturduğumuz afet kriz masasında alınan kararlar doğrultusunda Çorum AFAD koordinasyonunda bölgenin acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere araçlarımızın sevk işlemlerini gerçekleştirdik.

Sıcak Çorba İkramları

Genç MÜSİAD Çorum üyelerimiz depremin meydana gelmesinin akabinde oluşturulan Mobil Çorba Araçlarımız ile Kahramanmaraş/Afşin bölgesine intikal ederek dört gün boyunca 24 saat esasına dayalı olarak depremde zarar gören kardeşlerimize sıcak çorba ikramında bulunmuşlardır.

Konteynır Kent

48 saat gibi kısa bir sürede Kahramanmaraş bölgesinde depremden zarar gören kardeşlerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere 18 metrekareden oluşan, profil iskeletli 10 kişi barınma kapasiteli 51 adetten oluşan kıl çadırlarımızı ve iki adet 8’er kişilik lavabodan oluşan seyyar konteynerlerimizin imalatını gerçekleştirerek MÜSİAD Çorum Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve 36 kişilik profesyonel ekibimizle, Kahramanmaraş Valiliğimizin MÜSİAD Çorum Şubemize tahsis ettiği 3 bin metrekare alana kurulum işlemleri gerçekleştirilmiş olup depremde zarar gören kardeşlerimizin kullanımına sunulmuştur.

Ekmek Desteği

Bölgeye günlük olarak 10 bin paketlenmiş ekmek sevkiyatımız devam etmekte olup MÜSİAD Genel Merkezi’nce Bölgede kurulan Lojistik Depoları ve Çorum AFAD koordinasyonunda bölgeden gelen talepler doğrultusunda yardım araçlarımız bölgeye sevk edilmektedir.

Kardeş Aile Programı

MÜSİAD Genel Merkezi’mizin koordinesinde depremden etkilenen ailelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Kardeş Aile Programı” isimli bir çalışma başlatılmıştır. Şubemiz bünyesinde oluşturulan afet kriz masasında ilgili konu istişare edilerek, sosyal medya hesaplarımızdan anket oluşturma yöntemiyle duyurulmuştur. 58 aile ev sahipliği için şubemize müracaat etmiş olup toplamda 74 kardeşimiz belirtilen adreslere yerleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olup ilgili projeye yoğun talep olması hasebiyle “Kardeş Aile Programımız, Çorum Belediyemize devr edilmiştir.

Konteynır Desteği

MÜSİAD Genel Merkezimizin, depremden etkilenen vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacını karşılamak üzere  Kahramanmaraş Elbistan Bölgesine 2 bin konteynerden oluşan “MÜSİAD Konteyner Kent” projesine dahil olarak üyelerimiz ve Çorumlu hemşehrilerimizin destekleriyle projeye katkı sağlamayı planlamaktayız.

Depremzede Çocuklar

Depremden etkilenen ve Çorum ilimizde misafir ettiğimiz çocuklar için de MÜSİAD Çorum Şube’si olarak çocukların sosyal hayatlarını devam ettirebilmeleri için; Çorum Gençlik Merkezleri Müdürlüğü organizasyonun da eğlence etkinlikleri, animasyonlar, animatörler, yüz boyama etkinlikleri Karagöz Hacivat ve mini konser etkinlikleri yapmaktayız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.