Ahlatcı: Türk Kadını, Tarihimizin Kahramanları Arasında Yerlerini Almıştır

Ahlatcı: Türk Kadını, Tarihimizin Kahramanları Arasında Yerlerini Almıştır

Ahlatcı: Türk Kadını, Tarihimizin Kahramanları Arasında Yerlerini Almıştır

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Türk kadınının tarih boyunca şanlı kahramanlar arasında yer aldığını vurgulayan Başkan Ahlatcı, “Tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlerde statüsü hep tartışılan kadınlar, Büyük Türk Milletinin tarihinde ise, anne ve eş olarak, hep hak ettiği konumda, ailenin ve toplumun merkezinde olmuştur. Türk kadınları; bu toprakların vatan kılınması adına eşsiz mücadeleler vermiş, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla yetiştirdikleri evlatlarını cepheye göndermekle kalmamış, bu uğurda gerektiğinde düşmana karşı kendileri savaşmışlardır. Öyle ki; Nene Hatun, Kara Fatma, Şerife Bacı gibi nice Türk kadını şanlı tarihimizin kahramanları arasında yerlerini almıştır” dedi.

Türkiye’nin kadın ve erkek fırsat eşitliği konusunda köklü bir deneyime sahip olduğunu dile getiren Ahlatcı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi ‘Kadın Varsa Demokrasi Vardır’, kadınların ve gençlerin içinde olmadığı bir demokrasinin sadece eksik değil aynı zamanda sürdürülemez olduğu bir gerçektir. İş dünyası, siyaset, bilim, eğitim, kültür, sanat ve spor yaşamında büyük başarılara imza atan kadınlarımızla gurur duyuyor, kadınlarımıza fırsat verildiğinde başaramayacakları hiçbir görev olmadığını biliyoruz. Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, toplumsal yaşamın her alanında kadınların güçlenmesini sağlamak bizim en temel ilkemizdir. Bu duygu ve düşüncelerle; bizi biz yapma hedefinde, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en derin saygılarımı sunuyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.