Kılıçcıoğlu ve Türkoğlu’nun İsmi Yaşatılıyor

Kılıçcıoğlu ve Türkoğlu’nun İsmi Yaşatılıyor

Kılıçcıoğlu ve Türkoğlu’nun İsmi Yaşatılıyor

Çorum’un tanınan simalarından Dr. Turhan Kılıçcıoğlu ve Arslan Adnan Türkoğlu’nun ismi yaşatılacak. Belediye Meclisi, iki farklı caddeye Dr. Turhan Kılıçcıoğlu ve Arslan Adnan Türkoğlu’nun isminin verilmesiyle ilgili maddeyi onayladı.

Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında Geçtiğimiz ay vefat eden 19. Dönem Milletvekili Arslan Adnan Türkoğlu’nun ismi İnönü Caddesi’nin güneyi ve Erzurum Dede Caddesi’nin batısında bulunan Erzurum Dede 2. Cadde’ye verildi.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu’nun ismi ise İnönü Caddesi’nin güneyi, Fevzi Çakmak 3. Cadde’nin kuzeyi, Fevzi Çakmak Caddesi’nin batısında kalan imar yoluna verildi.

Öte yandan belediyenin 2023 bütçesinde Etüd Proje Müdürlüğü bütçesinde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğüne 3 milyon 500 bin lira ödenek aktarımı yapıldı.

İskilip Caddesi, Ahçılar 3. Cadde, Cemilbey Caddesi’nde bulunan sentetik yüzeyli futbol sahası ve soyunma odalarının Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilmesi için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a yetki verildi.

Pancarlık bölgesinde Trap Yarışları’nın bulunduğu alanda iyileştirmeler yapılacak. Bu kapsamda mecliste Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılacak ortak projeyle gündem maddesi görüşülerek kabul edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.