‘Kısa Sürede Davul ve Zurnayla Sözleşmemizi Yaparız’

‘Kısa Sürede Davul ve Zurnayla Sözleşmemizi Yaparız’

‘Kısa Süre İçerisinde, Davul ve Zurnayla Sözleşmemizi Yaparız’

Çorum Belediyesi ile Hak-İş arasında yapılacak bin 500 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi’nde yasal süreç devam ediyor. Sendikanın talebi kabul edilmezken, hakem heyetine gidilmesi bekleniyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada işçilere mesaj verdi.

Belediye Meclisi’nin Salı günkü toplantıda Çorum Belediyesi ve Hak-İş Sendikası arasında yaşanan anlaşmazlık gündeme geldi.

Yaklaşık bin 500 işçiyi ilgilendiren sözleşmeyle ilgili Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ilk kez konuştu. İşçilerini mağdur etmeyecek bir ücret belirleyeceklerini vurgulayan Aşgın, “Biz her zaman Çorum Belediyesinin işçileri ve personeliyle gurur duyuyoruz. Hakikaten helalinden evlerine ekmek götürmenin gayreti ve telaşı içerisindeler. Hem deprem bölgesinde hem şehrimizde güzel işlere imza atmaya devam ediyorlar. O konudaki yasal prosedür devam ediyor. Biz nasıl ki birçok konuda geçmişte işçimize ekstra imkanlar tanımışsak bundan sonraki süreçte de işçimizi mağdur edecek bir kararın altına imza atmayız. Yasal prosedür devam etmektedir. Tüm çalışanlarımızın yasal süreci beklemelerini tavsiye ediyorum. Neden grev kararına götürelim? Sendikayla sürekli görüşüyoruz. Bütün şehirleri inceliyoruz. Diğer şehirlerin altında bir şey yapmamız mümkün değil. Kısa süre içerisinde, davul ve zurnayla sözleşmemizi yaparız. Herhangi bir problem yok. Çünkü biz alın terine inanan insanlarız” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.