Obruk’ta Çalışma Başlıyor

Obruk’ta Çalışma Başlıyor

Obruk’ta Çalışma Başlıyor

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Obruk Dutludere Sulama Projesi ihalesinin yapıldığını belirterek inşaat çalışmalarına hemen başlayacaklarını söyledi.

Milletvekili Oğuzhan Kaya, ihalesi yapılan Obruk Dutludere Sulama projesinin bitimiyle birlikte kıraç toprakların su ile buluşacağını, proje sonrası çiftçinin yılda en az iki ürün alacağını vurguladı.

Toplam 54 Bin 570 Dekar Alan Suyla Buluşacak 

Projenin hayata geçmesiyle yılların özleminin sona ereceğini aktaran Oğuzhan Kaya, Çorum Obruk Dutludere Sulama projesi  toplam 54 bin 570 dekar arazi sulayacağını söyledi. Daha önce kapalı sistem sulama kısmı olan 6 bin 310 dekar alanın sulamaya açıldığını hatırlatan Kaya, “Bu ihale kapsamında geri kalan 43 bin 440 dekarlık cazibeli alan ve 4 bin 820 dekarlık Sol Sahil Pompaj sulaması dahil olmak üzere toplamda 48 bin 260 dekarlık alanı daha (açılan kısım dahil 54 bin 570 dekar) sulayacak olan tesisin ikmal inşaatı 07 Mart 2023 tarihinde ihaleye çıkacaktır. Projenin tamamlanması ile Laçin, Dodurga ve Osmancık yöreleri sulu tarıma geçecektir. Ayrıca tesisin tamamlanmasıyla 8 bin kişinin istihdam edilmesi sağlanacaktır” dedi.

Kıraç Topraklar Su İle Buluşacak

Milletvekili Kaya, ihalesi yapılan projenin bitimiyle sağ sahil sulamadan Laçin Kuyumcu’dan  başlayarak Osmancık,  Kınalıtaş oradan Osmancık bağlarına kadar olan araziler sulanarak  sol sahilden Dodurga ilçe arazileri, Ağıroğlan köyü ve Gürleyik Mahalleleri tarım arazilerinin  sulaması yapılacağını söyledi. (

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.