Yeniden Refah’ta Milletvekili Aday Adaylığı Süreci Başladı

Yeniden Refah’ta Milletvekili Aday Adaylığı Süreci Başladı

Yeniden Refah’ta Milletvekili Aday Adaylığı Süreci Başladı

Yeniden Refah Partisi Çorum İl Başkanlığı, milletvekili aday adaylığı sürecinin başladığını duyurdu, aday adayı olmak isteyen depremzedelerden ücret alınmayacağını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi’nde 2023 genel seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı. Yeniden Refah Partisi’nin Çorum İl Başkanlığından yapılan açıklamada, depremden etkilenen 11 ilden adaylık için başvuracak depremzedelerden ücret alınmayacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“23 Kasım 2018 yılında Dr. Fatih Erbakan tarafından Milli Görüş çizgisinde ‘Yaşanılabilir bir Türkiye’ ve ‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefleriyle kurulan Yeniden Refah Partisi’nde 14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi öncesi ilk seçim heyecanı yaşanıyor.

4 yıl gibi kısa bir sürede 81 il ve 922 ilçede örgütlenen Yeniden Refah Partisi, gerçekleştirdiği 2 büyük olağan kongresi ile Türk siyasi tarihinin en kalabalık olağan kongrelerine imza attı ve 300 bin resmi üyesiyle en hızlı büyüyen parti oldu.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere çok az bir süre kala Yeniden Refah Partisi tarafından yapılan duyuru ile 81 ilde milletvekili aday adaylığı için başvurular alınmaya başlandı.

Yeniden Refah Partisi’nden milletvekili aday adaylığı için başvuracak vatandaşlar, kendilerine en yakın il ve ilçe başkanlıklarına başvuru formları ile müracaat edebilecekler.

Milletvekili Aday Adaylığı Başvuru Formu Yeniden Refah Partisi’nin https://yenidenrefahpartisi.org.tr/page/2023-genel-secimler-milletvekilligi-aday-adayligi-basvuru-formu/2460 adresinden indirilebilecek.

Milletvekili aday adaylığı için başvurular 17 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar gerçekleştirilebilecek.

Yeniden Refah Partisi, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen illerden başvuru yapacak depremzedelerden milletvekili aday adaylığı için ücret almayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart Cuma günü seçim kararını duyurması ve kararın ertesi gün Resmi Gazete’de ilan edilmesiyle süreç resmi olarak başlaması öngörülüyor.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.