Dikkat, 46 Bin Lira Cezası Var

Dikkat, 46 Bin Lira Cezası Var

Dikkat, 46 Bin Lira Cezası Var

Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Erdem Kolabaş, hayvanlar görülen şap hastalığının salgına dönüşmemesi için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi, kurallara uymayan işletmelere 46 bin lira idari para cezası uygulanacağını hatırlattı.

Çorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, şap aşılama kampanyası süresince ülke genelinde hayvan hareketliliğinin durdurulduğunu bildirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Erdem Kolabaş, şap hastalığının yayılmasını önleyici tüm tedbirlerin tüm ülke genelinde alındığını, kesim, ithalat ve ihracat amaçlı yapılan sevkler dışında, şap hastalığına duyarlı il içi ve il dışı tüm hayvan hareketlerinin aşılama kampanyası süresince durdurulduğunu ifade etti. Kolabaş, hayvan pazarlarının ikinci bir duyuruya kadar kapatılmasına karar verildiğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Kolabaş, “İşletmenize hastalık bulaşma ihtimaline karşı hastalık sürecinde alınan tedbirlere uyulması hayvanlarınıza şap aşısı yaptırılması önem arz etmektedir. İdari ve fenni tedbirlere uymayanlar hakkında 46 bin 159 lira idari para cezası uygulanacaktır. Yol kontrollerinde hayvan hareketlerine uymayanlara idari işlem uygulanacaktır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.