Oğuzlar’da İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlandı

Oğuzlar’da İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlandı

Oğuzlar’da İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. Yılı kutlama programı Oğuzlar’da Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı programla kutlandı.

Okulun Şehit Hüseyin Damar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Oğuzlar Kaymakamı Ali Emre Tekin, Belediye Başkanvekili Hasan Çoçak, İlçe Jandarma Komutanı Murat Okur, Emniyet Amiri Cevdet Kızıl, Müftü Sinan Eravcı, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Oğuzlar halkı katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun Tarih Öğretmeni Fatih Hastaoğlu yaptı. Mehmet Akif Ersoy’un fikirlerini anlatan Hastaoğlu, “İnandığı gibi yaşamış, çilesini çekmediği hiçbir düşünceye eserlerinde yer vermemiştir. Yaşayışıyla duruşuyla istiklal şairi sıfatını ziyadesiyle hak etmiş bir anıt insandır” dedi.

Program, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin seslendirilmesiyle devam etti.

“Akif ve İstiklal Marşı” adlı oratoryo ile devam eden programda, 12 Mart İstiklal Marşı Koreografisi ile izleyenlerde duygu dolu anlar yaşandı.

Okulun Müzik Öğretmeni Mehmet Alp Döngeloğlu’nun öncülüğünde okulun öğrencilerinden oluşturulan 12 Mart Gençlik Korosu, Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı marşları seslendirdi.

Ardından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Program sonunda Oğuzlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.