‘Bir ve Beraber Olma Ruhumuz, İlelebet Yaşayacaktır’

‘Bir ve Beraber Olma Ruhumuz, İlelebet Yaşayacaktır’

‘Bir ve Beraber Olma Ruhumuz, İlelebet Yaşayacaktır’

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk milletindeki birlik ve beraberlik duygusunun ilelebet yaşayacağını vurgulayan Rektör Ali Osman Öztürk, “Vatan, bayrak ve bağımsızlık tutkusunun dizelere nakşedildiği İstiklâl Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, veciz dizeleriyle Aziz Milletimizin cesaret kaynağı, onurlu ve dik duruşun da unutulmaz bir sembolü olmuştur. İstiklal Şairimiz, “Asım’ın nesli… diyordum ya… nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek” mısralarıyla da Türk Gençliğinin vatan sevgisini kelimelerle haykırmıştır. İşte bu vatan sevgisini miras alan nesiller sayesinde ülkemizin geleceği emin ellerde yükselmeye devam edecektir. Bir ve beraber olma ruhumuz, ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Öztürk, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İstiklâl Marşımızın TBMM tarafından “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 102. yıl dönümü olan bu kutlu gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile milli mücadelemizin yürekli kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anar, saygılarımı arz ederim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.