Osmancık’ta İstiklal Marşı Etkinlikleri

Osmancık’ta İstiklal Marşı Etkinlikleri

Osmancık’ta İstiklal Marşı Etkinlikleri

İstiklal Marşı’nın kabul yıldönümü etkinlikleri sürüyor.

12 Mart’ta kutlanan İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri Osmancık’ta yapıldı. Osmancık Kaymakamı, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan ilçede düzenlenen anma programına katıldı.

Tevfik İleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen törene yaklaşık 100 kişi katılırken etkinlikte sergi, tiyatro gösterisi ve şiir okumaları gerçekleştirildi.

AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Şerif Okudan “12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edildiği günü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programına yönetim kurulu üyelerimiz Mehmet Gömeç ve Mustafa Çatal ile birlikte katıldık. Bu vesile ile bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yılında istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör de “12 Mart İstiklal Marşımızın kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü kapsamında ilçemizde çok güzel bir program gerçekleştirildi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Bu vesileyle İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve saygıyla yad ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.