Tıp Bayramı’na Buruk Kutlama

Tıp Bayramı’na Buruk Kutlama

Tıp Bayramı’na Buruk Kutlama

Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da buruk kutlanıyor.

14 Mart Tıp Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene, İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sinan Zehir, Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Özgür Koçak, sağlık yöneticileri, hastane yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, “Doktor olmak  derin bir bilgi ve tecrübe birikimine sahip olarak onun üzerinde sonsuz sabır ve empati yeteneği içinde insanlık sevgisi, temiz ahlak ve merhameti de içinde barındıran yüce bir vicdan sahibi olmakla vücut bulur. Doktor hastanın umududur. İnsan sağlığı, doktorların bilgisi, tecrübesi, sezgisi, teşhis ve tedavisiyle korunur. Hekimler insan sağlığının güvencesi olmak için yetiştirilirler. İnsanoğlu ile varlığını sürdürebilir” dedi.

“448 Sağlık Çalışanımız Vefat Etti”

Kahramanmaraş ve bölgesinde yaşanan deprem felaketinde 448 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini hatırlatan Sobacı, “14 Mart Tıp Bayramı fakat bugünkü bayramı coşkuyla kutlayamıyoruz. Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinde 448 sağlık çalışanımız vefat etmiş, 528 çalışanımız yaralı olarak tedavi altına alınmıştır. Vefat eden sağlık çalışanlarımız ve hekimlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yaralı sağlık çalışanlarımıza da acil şifalar diliyorum. Deprem bölgesinde görevlerini özveriyle devam ettiren ve gönüllü olarak hizmete koşan sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı hedef edinen bu kutsal, onurlu ve saygın mesleği yerine getiren sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.