‘Çorum’un Zenginliklerinin Ekonomiye Kazandırılması İçin Çalışacağım’

‘Çorum’un Zenginliklerinin Ekonomiye Kazandırılması İçin Çalışacağım’

‘Çorum’un Zenginliklerinin Ekonomiye Kazandırılması İçin Çalışacağım’

26. Dönem AK Parti Milletvekili Adayı Bekir Horuz, tekrar AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Dün AK Parti İl Binası’nda bir basın toplantısı düzenleyen 26. Dönem AK Parti Milletvekili Adayı, İş İnsanı Bekir Horuz, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri için milletvekili aday adayı olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Konuşmasının başında Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen depreme değinen Bekir Horuz, “Depremle ilgili üzüntümü dile getirmek istiyorum. Çok büyük bir deprem yaşadık. On binlerce bina yıkıldı, on binlerce vatandaşımız vefat etti. Acımız büyük. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaraların sarılması için devletimiz var gücüyle mücadele veriyor. Eğer bu kadar büyük yıkım AK Parti öncesinde gerçekleşseydi varın olacakları siz düşünün? Daha lokal bir alanda gerçekleşen 1999 depreminde bu olumsuzlukları yaşadık” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin Türkiye için bir şans olduğuna değinen Bekir Horuz, “Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için. Türkiye’nin bekası için AK Parti kaçınılmaz bir gerekliliktir. Milletimizin inandığı değerlerinin inkişafı ve hayalini kurduğumuz güçlü Türkiye’nin imarı için AK Parti. Teknolojide, ulaşımda, bilişimde, eğitimde, sağlıkta yaşam standardını, gelişmiş ülkelerin halklarının mevcut yaşam standartlarının üzerine çıkaran lider Türkiye için AK Parti. İstikrarın ve iktisadi kalkınmanın sürdüğü, sanayi, tarım, sosyal ve kültürel alanlarda yapılan yatırımlarla muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yarışında emin adımlarla yürüyen bir Türkiye için AK Parti.  Ben bir işadamıyım. Bu ülkenin yatırım yapılarak, insan istihdam ederek, ihracat yapılarak kalkınacağına inanan ve yaşayan birisiyim. Yani AK Parti’nin Türkiye vizyon belgesinde yer alan düşüncelere gönülden inanıyorum.  Eğitime yönelik projelere destek vermeyi insani bir görevi olarak bildim. Gerek kamunun gerekse sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerini sürekli destekledim. AK Parti, Türkiye için bir şanstır. Vatandaşlarımız da bunun farkındadır. Doğrusunu ifade etmek gerekirse insanlarımızın şu anda en büyük isteği istikrar ortamının sürdürülmesidir. İnsanlarımızı bazı kesimler (balık hafızalı) diye küçük görüyorlar. İnsanlarımız tam aksine kadirşinastır ve yapılanları unutmazlar ve unutmuyorlar” dedi.

Çorum’a bir vefa borcu olduğunu, bu yüzden Ankara yerine Çorum’dan aday adayı olmayı tercih ettiğini dile getiren Horuz, “Neden Ankara’dan değil de Çorum’dan tekrar milletvekili aday adayı oldum. Çorum bizim baba ocağımız. Bizim doğup büyüdüğümüz yer. Bizim Çorum’a vefa borucumuz var. Çorum’un çok güzellikleri, zenginlikleri var. Turizm için müthiş bir tarihi altyapısı var. Bu zenginliklerin ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yapacağım. Alternatif enerji kaynaklarının aktif hale gelmesi için düşüncelerim var” diye konuştu.

Bekir Horuz, Çorum’un büyük bir potansiyele sahip olduğunu hatırlattı. Türkiye’nin 2023 vizyon belgesinde Çorum’un önemli bir yer aldığını vurgulayan Horuz, “Çorum düne kadar Ankara’ya yakın kabuğunu kıramamış bir şehirdi. Günümüzde ise Çorum tam anlamıyla bir sanayi şehri haline geldi. Organize sanayi bölgemizin doluluk oranı arttı. Şimdi verimliliği artırmaya yönelik çalışmalar yapılıyor. Türkiye’nin 2023 vizyon belgesinde Çorum önemli bir yer tutmaktadır. Bu Çorum’un gelişimini de hızlandıracaktır. AK Parti döneminde Çorum’un sorunlarının çözüldüğünü düşünüyorum. Yollar, sağlık yatırımları, köylere götürülen hizmetler, adliye sarayları, sanayiye yapılan yatırımlar, barajlar bu yapılanların sadece başlıklarını ifade ediyor. Fakat durağanlaştığınız an düşüşünüz başlamış demektir. Çorum’un ulaşımında yeni atılım başlatması gerekiyor. İnsanlar daha fazlasını bekliyor. Turizm konusunda gereken alt yapıyı oluşturamadığımızı, hamle yapamadığımızı düşünüyorum. Biz Hattuşa’ya neden yılda 300-400 bin insan gelmesin. Bu en küçük örnek. Çorum, dünya tarihine ışık tutan bir bölge. Yer altı hazineleri çıkarılmayı bekleniyor. Eğer turizm konusunda atılım yaparsanız, bir Mısır kadar ilgi çekersiniz” şeklinde konuştu.

Bugüne kadar yaptığı iş hayatında ve siyasette yaptığı çalışmaları özetleyen Bekir Horuz, konuşmasını şöyle tamamladı:

“1971 yılında Çorum İli Osmancık İlçesinde dünyaya geldim. Evli ve üç kız çocuk babasıyım. Çalışma hayatına genç yaşta aile şirketinde başladım. 1996 yılına kadar Osmancık, Oğuzlar ve Dodurga İlçelerinde mobilya sektöründe faaliyetlerde bulundum. Daha sonra Ankara’da Kilim Mobilya A.Ş.nin İç Anadolu Bölge bayisi oldum. Süreç içerisinde Kilim Mobilya’nın Genel Müdürlüğü görevi de yürüttüm. Halen Ankara’da  Mobilya  sektöründe  mağaza  zincirleri  bulunan  ve inşaat sektöründe birçok projeyi hayata geçiren Oran Dağıtım A.Ş.’ nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Oran Dağıtım A.Ş. ile mobilya sektöründe İstikbal, Kilim, İpek gibi birçok önemli markanın bayilik faaliyetini sürdürüyoruz.

Aynı zamanda Bursa İnegöl’de bulunan mobilya fabrikamızda Esrada, Soloboss, CL Lucci markalarıyla mobilya üretimi yapmakta ve üretimimizin yüzde 60’ını dünyanın pek çok ülkesine ihraç etmekteyiz. Oran Dağıtım A.Ş ile inşaat sektöründe konut projeleri üretiyoruz. Ayrıca Antalya ve Nevşehir illerinde hotel ve yazlık konut projelerini  devam ettiren EV312 inşaat şirketi ile Fairymont şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı ve onursal başkanlığı görevlerini de sürdürmekteyim.

Siyasete AK Parti’de başladım. 3 dönem AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptım. AK Parti’nin kuruluşundan sonra girdiği tüm seçimlerde aktif olarak yer aldım. 2007 ve 2011 tarihlerinde yapılan Genel Seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldum. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Çorum’dan milletvekili adayı olarak gösterildim. Çorum’da ayak basmadığımız yer kalmadı. Türkiye’ye hizmet etmek, Çorum’a hizmet etmek için siyasete atıldım.

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren içerisine yer aldım. Çünkü AK Parti sessiz yığınların sesiydi. 21. Yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olması hedefine katkı sunmak, evrensel ölçekte bir demokrasi tesisi, özgürlüklerin alanının genişlemesi, refahın büyütülmesi ve Büyük Türkiye ülküsü için siyasette AK Parti saflarında yer aldım.

Çorumlular, AK Parti’nin yaptıklarını biliyor ve daha güçlü bir destekle AK Partiyi destekleyeceklerdir. Çorumlulara şimdiden verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. AK Parti’den Çorum Milletvekilliği aday adaylığımı bir kez daha açıklıyorum. Rabbim utandırmasın.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.