‘Sungurluma Yapacağım Daha Çok Hizmetlerim Var’

‘Sungurluma Yapacağım Daha Çok Hizmetlerim Var’

‘Sungurluma Yapacağım Daha Çok Hizmetlerim Var’

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, milletvekili aday adayı olmayacağını, Belediye  Başkanlığı görevine devam edeceğini açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği seçim takvimine göre istifa edeceğini, ancak yaşanan gelişmeler neticesinde istifa etmeyip, görevine devam etme kararı aldığını ifade eden Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Dikkat Çeken Liste İddiası

Çorum’da ittifak ruhunun sağlandığını dile getiren Başkan Şahiner, “Bu süreç içerisinde kesin olarak adaydım. Ama 3 gündür rakip meclis üyeleri ve rakip siyasi partinin ‘Abdulkadir Şahiner’in kesin aday’ diyerek bu süreç içerisinde işten çıkarılacak ve işe alınacakların listelerini yaptığını öğrenmemle birlikte kararımdan vazgeçtim” dedi.

Böyle bir siyasi ahlaksızlığı asla kabul etmeyeceğini söyleyen Başkan Şahiner, “Ben hiçbir zaman makam, mevkii, koltuk hesabı yapmadım. Tek hesabım Sungurlu ve Sungurlulara hizmet etmek anlayışında oldum. Ama gelinen süreçte saat 16.00’da, meclis üyelerimle görüştükten sonra Kaymakamlığa istifa dilekçemi vermek için geçtiğimde, başkan yardımcılarımın odalarını toplamaları,  personelimin yılgın hali ve mesaj trafiğine uğramam neticesinde istifa etmekten vazgeçtim” diye konuştu.

“Personelimin Kimse Kılına Bile Dokunamaz”

Bu süre zarfında rakip siyasi parti ve meclis üyelerinin, toplantı üstüne toplantı yaptığını, istifası ile belediye başkanlığı ve başkan yardımcılığı hesabı içerisinde olduğunu söyleyen Abdulkadir Şahiner, “Personelinin tırnağı bile olamayacak insanları tabi ki de sevindiremezdim. İlk günden beri diyorum personelim ‘Benim Ailem’. Onlar benim kırmızıçizgim. Personelimin kimse kılına bile dokunamaz. Benim siyasi hırsım milletvekilliği makamı değil, ‘Ailem’ dediğim personelim ve Sungurlum” şeklinde konuştu.

“23 Nisan’ı Beklemenize Gerek Yok”

“Sungurlu’ma yapacağım daha çok hizmetlerim var” diyen Başkan Şahiner, “Bu süre zarfından her türlü onayı veren ve desteklerinden dolayı Genel Başkanım Meral Akşener ve İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergün’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Bahsettiği listeleri hazırlayanlara seslenen Başkan Şahiner, “Yaptığınız planlarınızı suya düşürdüğüm için hiç de üzgün değilim. Ama size şöyle bir jest yapabilirim. Koltuğumda gözü olanlar, bugünden itibaren Belediye Zabıta Giriş Noktasına 2 adet koltuk koyuyorum. 23 Nisan’ı beklemenize gerek yok. İstediğiniz zaman gelip oturabilirsiniz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.