Aşgın: Kamulaştırma ve Çevre Düzenlemesi Desteği Verdik

Yayınlama: 17.11.2023

Asgin Kamulastirma Ve Cevre Duzenlemesi Destegi Verdik 1

Aşgın: Kamulaştırma ve Çevre Düzenlemesi Desteği Verdik

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum-İskilip yolu projesine kamulaştırma ve çevre düzenlemesi çalışmalarını yaparak yolun tamamlanmasına destek olduklarını söyledi.

Çorum-İskilip Devlet Yolu Projesi’nin açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bugün bu noktaya gelen bu yol şehrimiz için çok önemli, çok kıymetli. Sadece bir yol açıyormuş gibi görünebilir ancak Çorum’a üç tane ilçemiz direkt bağlanacak. Ömerbey ve yeni Osmancık yolu birleştiğinde toplamda sekiz ilçemiz merkeze bağlanmış olacak. Farklı düzeyde kavşaklarımızla trafikte sorun yaşanmayacak. Birçok noktada çok önemli bir yol. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımız, yetkililerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Belediye Destek Verdi

Çorum Belediyesinin de projeye destekler verdiğini dile getiren Başkan Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak bizler de bu yolun bu aşamaya gelmesinde hem kamulaştırma destekleriyle hem de 18. madde uygulamalarıyla katkı verdik. Çevre düzenlemesine destek verdik. Bağlantı yollarını da aynı anda tamamladık. O da şehrimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı

Asgin Kamulastirma Ve Cevre Duzenlemesi Destegi Verdik 2